Zahrát si v áčku byl zážitek. Byl bych rád, kdyby v budoucnu přišla další šance, věří Michal Kunc

Zahrát si v áčku byl zážitek. Byl bych rád, kdyby v budoucnu přišla další šance, věří Michal Kunc
 

B r n o – Mezi početnou skupinu talentovaných mladíků brněnské Komety patří i útočník Michal Kunc, který měl poprvé v sedmnácti letech možnost nastoupit za A-tým třináctinásobného mistra republiky. Stalo se tak začátkem srpna na ledě Třebíče, kde se mimochodem blýskl i pohlednou brankou. Slušný počin, první zápas a hned také gólový zápis. Přičemž podobně jako Erik Meluzín neabsolvoval s Kometou jediný trénink.

 

V loňském ročníku bojoval odchovanec Komety převážně ve starším dorostu, kde strávil většinu sezóny. Ovšem i v devíti případech dostal prostor ukázat se trenérům v juniorské extralize. „Určitě to byl pro mě výkonnostní skok. V juniorce je třeba prokázat větší dovednost a také rychlost hry je jiná," všímá si Michal Kunc rozdílů mezi mládežnickými kategoriemi.

Celou letní přípravu absolvoval pod vedením trenérů juniorky. S áčkem Komety podobně jako Erik Meluzín nezažil jediný trénink. Přesto byl po utkání juniorky se Vsetínem povolán do hlavního mužstva, aby odehrál přípravu v Třebíči. „Máme za sebou dobrou přípravu s juniorkou, se kterou jsem byl celé letní období. Jsem moc rád, že jsem dostal šanci zahrát si mezi chlapama. Trenérům z áčka bych chtěl za to poděkovat. Teď jen doufám, že jsem svou šanci správně využil," věří útočník Komety, který odehrál utkání s číslem 6 na dresu. „Přišel jsem do kabiny áčka, viděl jsem, že mám vedle svého jména napsané číslo, tak jsem si vzal dres s šestkou a s ním jsem ho odehrál," usmívá se.

První zápas mezi dospělými, navíc dobrý výkon okořeněný gólovou trefou. To samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy. Jeho spoluhráč Erik Meluzín mu ihned po vstřelení branky přivezl na střídačku puk. Meluzínovi totéž udělal Martin Dočekal. Rozhovor s Erikem Meluzínem naleznete ZDE. „Byl to nádherný pocit, hodně mi pomohli spoluhráči, protože nervozita tam samozřejmě byla. Také přišlo hodně diváků, kteří vytvořili výbornou atmosféru," těší Kunce.

Kometa nastoupila do utkání v Třebíči s věkovým průměrem hráčů (21,5). Nejmladším byl Erik Meluzín (16), druhý pak Michal Kunc (17). Foto: Vít Novák.

Pro něj však slušně zaplněná hala a bouřlivá kulisa není novinkou. Už v roce 2013 zažil v pozici kapitána 8. třídy rekord v návštěvnosti na zápase mezi Kometou a Zlínem. Do tehdejší haly Rondo přišlo 1919 diváků. Psali jsme o tom ZDE. „Byl to krásný zážitek, rád na to vzpomínám. Od té doby už jsem nic podobného nezažil, až teď v Třebíči."

Kromě svého prvního startu mezi muži a bouřlivé atmosféry bude Michal Kunc jistě vzpomínat i na moment, při kterém se mohl se svými spoluhráči radovat v té době ze třetí branky svého týmu. „Dostal jsem puk od Tomáše Mlynáře mezi kruhy, z první jsem vystřelil mezi nohy a potom už jen zvedl ruce a radoval se. S Erikem jsme se škádlili navzájem a je to super, že jsme oba dva dokázali dát gól. Trenéři nám po utkání pogratulovali a řekli, že to nebyl špatný výkon. Byl bych rád, kdyby v budoucnu zase přišla nějaká šance," přeje si Kunc, kterého v úterý odpoledne čeká přípravný duel juniorky na ledě Havlíčkova Brodu. Onlajn přenos můžete sledovat ZDE.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál