Bitva na moravském poli se blíží. Kometa v pátek zajíždí do nedalekého Zlína

B r n o – Po krátké zápasové pauze čeká na Kometu druhé venkovní utkání této sezóny. V tom první byli Brňané úspěšní na ledě Hradce Králové, nyní je čeká zlinský rival, který před sezónou prošel řadou změn. Tou nejzásadnější je v názvu klubu. Tradiční moravský klub nyní nese název Aukro Berani Zlín. Na Zimním stadionu Ludka Čajky startuje zápas obou soupeřů v pátek v 17:30.

Jak bylo řečeno, zlínský klub prošel před letošní sezónou řadou změn. Konkrétně v názvu své značky doplnil jmého hlavního partnera, společnost Aukro. Kádr doznal několika úprav a měnilo se i personální obsazení. Funkci generálního manažera Karla Adamíka, který odešel do Chomutova, převzal hokejový komentátor a bývalý reprezentant národního týmu Martin Hosták.

Změny v kádru Aukro Berani Zlín před sezónou 2017/2018:
PŘIŠLI: Rihards Bukarts (Springfield Thunderbirds – AHL), David Nosek (HC Oceláři Třinec), Ralfs Freibergs (Dinamo Riga – KHL), Radoslav Illo (Missouri Mavericks - ECHL), Pavel Klhůfek, Tomáš Valenta (oba HKm Zvolen, Slovensko), Tomáš Fořt (HC Olomouc).
ODEŠLI: Petr Holík (Severstal Čerepovec – KHL), Robert Říčka (HC Sparta Praha), Roman Vlach (HC Olomouc), Oldrich Kotvan (BK Mladá Boleslav), Miroslav Blaťák, Jiří Marušák (ukončili kariéru)

Oba soupeři se potkali v přípravě. Kometa na ledě Zlína vyhrála 2:1 po nájezdech. Oba góly dal Luboš Horký. Foto: Jiří Zaňát.

Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Martina Hamrlíka mají za sebou tři extraligové zápasy a všechny skončily těsným výsledkem. Nejprve Berani vyhráli ve Vítkovicích 2:1 v prodloužení, následně doma podlehli 0:2 Pardubicím a v posledním kole dlouho vedli 2:0 s Libercem, jenže úřadující vicemistr duel otočil a minutu před koncem vstřelil rozhodující gól na 3:2. Zlínští hokejisté mají na svém kontě dva body, což v průběžné tabulce dělá 12. místo.

Kometu čeká druhé utkání na venkovním ledě, navíc proti soupeři, který bude hrát zřejmě podobně, jako Mladá Boleslav. Tedy spoléhat na defenzivu a brejkové situace. „Bude to derby utkání, Zlín má dravé mužstvo. V úterý odehráli výborné utkání v Liberci, kde sahali po bodech, ale nevyšel jim závěr. Jen se ukazuje, že soutěž je nesmírně vyrovnaná. K utkání chceme přistoupit co nejlépe a odčinit bodovou ztrátu z domácího prostředí," říká na adresu našeho pátečního soupeře trenér Kamil Pokorný.

„Chceme se držet naší hry, samozřejmě potřebujeme mít výborný pohyb a zlepšit střelbu. To jsou věci, kteří jsme si řekli a ukázali na videu. Tomáš Svoboda měl ve středu volno, ve čtvrtek absolvoval celý trénink. Věříme, že bude pro páteční zápas nachystaný. Chybět by tak měl pouze Leoš Čermák, jinak jsme kompletní," dodává Kamil Pokorný.

4. kolo TELH
neděle