Brankář Dostál před druhým finále: Věříme, že přijde hodně lidí a pomohou nám k výhře

B r n o – Junioři stojí na prahu historického úspěchu, ale zatím k němu stále vede dlouhá cesta. Svěřenci kouče Jana Zachrly vedou ve finálové sérii hrané na dvě výhry 1:0 na zápasy, poté co úvodní zápas proti v Liberci vyhráli 4:0, a v sobotu mohou doma před vlastním publikem zužitkovat první mečbol. Na duel už se nesmírně těší i brankář Lukáš Dostál, který je jedním ze stěžejních hráčů, díky nimž letos Kometa prochází vyřazovacími boji stále neporažena.

Vraťme se ještě nejprve k prvnímu finále? Jaké z vašeho pohledu bylo?
Na zápas jsme jeli o den dřív, takže jsme se vyhli případným kolonám, které nás mohli potkat. Ráno jsme měli rozbruslení a na odpoledne jsme po této stránce byli maximálně připravení. První třetina nebyla ideální, chvíli nám trvalo, než jsme začali hrát naší hru. Do druhé třetiny jsme si něco řekli a poté jsme zápas překlopili na naší stranu a společně jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Výsledkově jste duel jasně ovládli, a tak se zdá, že to bylo podle vašich představ. Je přesto něco, na čem chcete před druhým finále ještě zapracovat?
Může to sice působit, jelikož jsme vyhráli 4:0, ale nebylo to lehké, jelikož Liberec své kvality má. Vždy je co zlepšovat, s trenéry se koukneme na video, podíváme se, co je potřeba zlepšit a věříme, že to v sobotu uzavřeme. Musím pochválit tým, protože jsme hráli výborně dozadu, velice mi pomáhali a usnadnili práci.

Brněnský fantóm v masce zastavil v prvním finále všech 38 střel domácích Tygrů! Foto: Jiří Princ

Výhoda domácího prostředí je nyní na vaší straně. Těšíte se podporu brněnského publika?
S klukama věříme, že přijde hodně lidí, takže se moc těšíme. Bude to zase těžký zápas, ale věříme, že nám fanoušci pomohou k výhře. V Brně jsou úžasní fanoušci, proto se před takovým publikem hraje skvěle.

Můžete osobně těžit z předchozích finálových zkušeností, ať už ve starším dorostu Komety, s nímž jste před dvěma lety také získal zlato, nebo z loňského Memoriálu Ivana Hlinky, kde jste došli senzačně do boje o titul?
Určitě mohu. Atmosféra po celou dobu na Memoriálu byla úžasná, na finále SDO byla taktéž výborná, takže věřím, že týmu pomohu v tom nejlepším světle. Máme výbornou partu, každý v týmu má určitou roli a společně věříme, že to zvládneme.

Připomínáme, že druhé finálové utkání Extraligy juniorů mezi Kometou a Libercem startuje v sobotu 7.4. od 13:00 a jste na něj srdečně zváni. Vstup je ZDARMA!

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno