Brno je hokejové město, atmosféra je tu neskutečná, těší se Michal Barinka na angažmá v Kometě

Brno je hokejové město, atmosféra je tu neskutečná, těší se Michal Barinka na angažmá v Kometě
 

B r n o – Má zlato z mistrovství světa, hrál v zámoří, startoval na olympiádě. Teď před Michalem Barinkou stojí nová výzva: Bojovat za brněnskou Kometu! Rodák z nedalekého Vyškova se na angažmá pod Špilberkem těší. „Věřím, že si v Brně zahraji dobrý hokej a doplním perfektní partu v kabině. Vnímám svoji roli jako puzzle do celé skládanky,“ hlásí třiatřicetiletý obránce, jenž se plánuje do Brna přestěhovat i s celou rodinou.

 

Kdy se začal psát společný příběh Michala Barinky a Komety Brno?
Zavolal mi agent, se kterým se spojil majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský. Měl zájem se sejít a promluvit si o možnosti hrát za Brno. Přijel jsem na schůzku a pan Zábranský mi řekl, co ode mne očekává a jaká je jeho představa. Pak jsem začal řešit vyvázání se ze smlouvy na Spartě. Jsem strašně rád, že to dopadlo takhle a já dostal šanci hrát za Kometu.

Můžete nastínit, jaká by měla být vaše role v týmu?
Pan Zábranský chtěl určitě doplnit mužstvo zezadu. Kdo mě zná, ví, že nejsem vyloženě ofenzivní obránce, který bude lítat někam dopředu. Řekl mi, že potřebuje někoho na defenzivní práci. Myslím, že zrovna tohle je moje parketa. Měl bych doplnit skvěle poskládaný tým tak, aby dál šlapal. Vnímám svoji roli jako puzzle do celé skládanky.

Těšíte se na bouřlivé brněnské publikum?
Strašně moc se na atmosféru v DRFG Areně těším. Brno je hokejové město, atmosféra na zápasech je neskutečná. Tohle nemají nikde jinde v republice, možná ani v Evropě. Napadá mě snad jen Bern. Nikde jinde ale podobnou atmosféru nezažijete. Věřím, že si v Brně zahraji dobrý hokej a doplním perfektní partu v kabině.

S některými spoluhráči jste se v kabině nemusel ani seznamovat, viďte?
Minimálně půlku kluků znám, potkali jsme se už dříve v jiných klubech nebo v reprezentaci. Myslím, že s adaptací nebude žádný problém.

Jste rodákem z nedalekého Vyškova. Berete to i tak, že se nyní na jižní Moravu vracíte?
Ve Vyškově jsem se narodil. Bydleli jsme tu rok, pak se rodiče přestěhovali do Tábora. Jezdil jsem tu za babičkou a za dědou. Na jižní Moravě jsem měl předky, v tomto ohledu je to návrat ke kořenům. Na druhou stranu, v Brně jsem nikdy nežil. Bude to pro mě něco nového.

Plánujete v Brně bydlet s rodinou?
Momentálně bylo všechno narychlo. Zatím bydlím na hotelu, ale s manželkou budeme výhledově řešit byt, do kterého bychom se s celou rodinou přesunuli.

Vybojoval jste zlato na mistrovství světa, startoval na olympiádě... Máte ještě nějaký nesplněný hokejový sen?
Bylo by hezké, kdyby se nám podařilo to, co tady dokázali kluci loni (úsměv).

Na závěr zajímavost: Do osmi let jste chytal v bráně a až poté jste se přesunul do obrany. Jak se to stalo?
Byl jsem ve své kategorii nejvyšší, tak mě šoupli do brány. Výška mi zůstala, ale přestalo mě bavit jenom dostávat góly (smích). Tak jsem se posunul o stupínek výš, do obrany. Tam mě to začalo bavit a také pro rodiče to bylo určitě finančně únosnější, než abych měl brankářskou výstroj. V obraně jsem už zůstal, dál mě to již netáhlo (úsměv).

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál