Budu dál makat, abych se v brněnském dresu udržel, přeje si Luboš Horký

Budu dál makat, abych se v brněnském dresu udržel, přeje si Luboš Horký
 

B r n o – V loňské sezóně zářil Luboš Horký v dresu brněnské juniorky. V ní si za celý ročník připsal 31 branek a 32 asistencí. O tom, že je to hráč s čichem na góly přesvědčil letos trenéry nejen v prvoligové Třebíči, ale i v extraligové Kometě, kde se postupně začíná zabydlovat. Za letošních sedm odehraných zápasů v nejvyšší soutěži nasbíral tři góly a dvě asistence.

 

Luboši, přibližte fanouškům, jaký jste měli týden a co vás ještě čeká?
Měli jsme jeden den volno, ale jinak trénujeme každý den. V pátek dvoufázově ráno i odpoledne. V sobotu trénujeme, v neděli krátké volno a od pondělí se připravujeme na našeho středečního soupeře.

Co v rámci reprezentační pauzy pilujete? Na co jste se zaměřili?
Hodně se věnujeme práci v předbrankovém prostoru. Střelba, dorážka, důraz v brankovišti. V zápase málo střílíme, takže určitě střelba a také bruslení.

Už jste stihl poznat nového brankáře Marka Langhamera? Je těžké mu dávat góly?
Je to určitě kvalitní gólman. Snažím se ho v trénincích překonat, ale chytá dobře. Dá se s ním i pobavit, super borec.

Z vašeho pohledu zažíváte pořádný herní progres. Vloni juniorka, letos první liga a také extraliga. Jak si to užíváte?
Šel jsem do Třebíče s tím, že se tam budu snažit hrát co nejlépe, abych si svými výkony řekl o místo v Kometě. Jsem rád, že v Brně můžu hrát. Budu dál makat, abych se v brněnském dresu udržel.

Luboš Horký odehrál v Lize mistrů sedm zápasů s bilancí 1+3. Foto: Ivo Dostál.

Je velký rozdíl mezi první ligou a extraligou?
Extraliga má plno zkušených hráčů, hraje se vyspělejší hokej a víc se bruslí. Ale i první liga má svou kvalitu. Třebíč sleduju, výsledky mají dobré a fandím jim.

Sledujete výkony Martina Erata a Ondry Němce v národním týmu?
Dívám se. Martin to tam řídí, v přesilovkách předvedl dvě hezké nahrávky Růžičkovi. Sleduju je, snažím se něco přiučit a obkoukat.

Už z vás opadlo zklamání z vyřazení z Ligy mistrů?
Je to škoda, neodehráli jsme špatné zápasy. Z Finska jsme přivezli solidní výsledek do odvety, měli jsme na to, abychom doma vyhráli. Nepovedlo se to, nedá se nic dělat.

Kometa odehrála v Lize mistrů celkem deset zápasů, prohrála jen dvakrát. Hodnotíte působení svého týmu v evropské soutěži pozitivně?
Rozhodně, ale je vážně škoda, že jsme nešli do semifinále. Na postup jsme měli. Každopádně to byla dobrá zkušenost, zahráli jsme si proti kvalitním týmům ze zahraničí. Snad i letos uděláme v lize dobrý výsledek, abychom si Ligu mistrů znovu zahráli a třeba i s lepším koncem, než byl letos.

V rozhovoru pro zápasový zpravodaj PUK jste říkal, že let do Jyväskylä byl vašim vůbec prvním. Jaké to bylo?
Nikdy jsem lítat nechtěl, trošku jsem se toho bál, ale jak už jsem byl v letadle, bylo všechno v pohodě. Hodně kluků ani nevědělo, že jsem letěl poprvé.

Kam vás spoluhráči usadili v kabině?
Sedím na místě Jana Káni. Vedle je Socha a Vincek a pak slovenská klika Malec - Haščák.

Na obsáhlý rozhovor s Lubošem Horkým na téma Vánoce se můžete těšit v novém čísle Kometa novin, které vychází 22. prosince.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál