Byl bych rád, kdyby mi to tam padlo, smutní po dvou tyčkách Tomáš Vincour

Byl bych rád, kdyby mi to tam padlo, smutní po dvou tyčkách Tomáš Vincour
 

B r n o – Druhý pokus se Slovanem Bratislava již veselí do modrobílé kabiny nepřinesl. Šancí a pořádných příležitostí ke skórování však byla celá řada, nicméně o těsném výsledku 2:1 rozhodovaly především přesilové hry. Slovan dvě početní výhody dokázal zužitkovat, brněnský celek se ale v zakončení spíše trápil a dokonce třikrát v utkání zvonila za zády domácího gólmana tyč.

 

Do utkání s atraktivním celkem ruské KHL nastoupila Kometa ve velmi silné sestavě. Poprvé v přípravě se předvedla i nejčerstvější posila v podobě zkušeného Tomáše Vincoura. „Utkání pro mě bylo náročné tak, jako tomu je u každého prvního zápasu po dlouhé době. Nohy mi vůbec nešly, navíc se sžívám i s novými spoluhráči. V zápase jsem se moc dobře necítil, přece jen kluci už mají pár utkání za sebou. Musím se ale od toho odrazit. Jako celek si myslím, že jsme podali slušný výkon,“ hodnotí utkání na ledě Slovanu pětadvacetiletý forvard.

Domácí celek vsítit branku při hře pět na pět nedokázal, hlavní příčinou konečného výsledku klání se tak zdála být častá vyloučení a neproměněné šance. „Přesně tak, zbytečně jsme se nechali vylučovat a tím jsme dávali soupeři šanci. Při hře pět na pět jsme hráli dobře, Slovan ale zhodnotil dvě početní převahy,“ ví o nedisciplinovanosti brněnský rodák, který sám rozduněl zimní stadion Ondreja Nepelu, když dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci. „Samozřejmě bych byl rád, kdyby mi to tam padlo a my bychom vyhráli. Pořád jsme ale ve fázi přípravy a pro mne to bylo první utkání. Takhle to má ale asi každý hokejista, Slovan hrál navíc už takřka ve vyladěném složení na novou sezónu, což bylo znát.“

I prohry však bývají důležité a z chyb je třeba se poučit. „V každém zápase se udělají chyby, z kterých je třeba se poučit, aby se příště neopakovaly. Jsme lidi a chyby dělá prostě každý, od toho je ale na ledě pět hráčů, když udělá chybu jeden, druhý za něj musí zaskočit,“ souhlasí zkušený útočník.

Rostislav Šnajnar (vlevo) v dresu přerovských zubrů v utkání 2. kola letní přípravy proti Kometě. Foto: Jan Gebauer.

Do utkání se zapojil i mladičký obránce Rostislav Šnajnar. „Byl to docela skok naskočit proti Slovanu, po pár střídáních jsem si ale docela zvykl a pak už to bylo jenom lepší,“ říká talentovaný bek, který nyní nastupuje za přerovské zubry. Na soupisce byl Rosťa uveden jako sedmý bek, nicméně do zápasu se zapojoval poměrně často. „Takovou porci minut jsem nečekal, bylo to ale zaviněno zraněním Ondry Němce, takže jsme poté hráli na tři obrany,“ dodává Šnajnar, jenž si připsal i několik šancí.

„Dnes bylo šancí opravdu hodně, několikrát jsme nastřelili tyč, bohužel to tam ale nepadalo.“ První střídání ve druhém dějství se poněkud protáhlo a bylo znát, že mají někteří hráči dost. „Trošku jsem pletl nohama, bylo to na začátku druhé třetiny, kdy jsem ještě nebyl rozdýchaný, což mi docela zavařilo (smích),“ říká již nyní s širokým úsměvem na tváři brněnský mladík.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál