Celosezónní dřina se vyplatila. Jsme ve finále a opět máme nejvyšší cíle, říká Martin Zaťovič

Celosezónní dřina se vyplatila. Jsme ve finále a opět máme nejvyšší cíle, říká Martin Zaťovič
 

B r n o – Finále letošní sezóny klepe na dveře, moravsko-slezská bitva o titul začíná již v sobotu. Kometa měla od postupu přes semifinále týden času na přípravu a nyní už hráči vyhlíží první díl série. Mezi nimi i útočník Martin Zaťovič, který pohovořil nejen o tom, jak by mohlo finále vypadat. „Těšíme se, už aby to vypuklo,“ usmál se.

 

V sobotu zahájíte finálovou cestu za obhajobou mistrovského titulu. Jak se takové věty poslouchají?
Nevím, jak u ostatních kluků, ale u mě je to vždy stejné. Beru to normálně jako každou sérii. Je to akorát série poslední a kdo vyhraje, má titul. Když už jsme došli tak daleko, celou sezónu pro to dřeli a povedlo se nám udělat finále, tak to rozhodně chceme vyhrát.

Vyhrát double se českému týmu povedlo naposledy v roce 2007...
Je nám jedno, kolikrát to má kdo za sebou. Hokej hraji proto, abych vyhrával a vyhrávat stále chci. Jsme ve finále, během roku nás to stálo mnoho úsilí a teď se o to chceme porvat.

V čem může být Třinec ve finále jiný než vaši dosavadní soupeři?
Snažíme se ně připravit. Mají vyrovnané útoky stejně jako my, ale jejich série jsem neviděl. Jsem zvědavý, jaké to bude, zda spíš ofenzivní, nebo defenzivní. Určitě to bude hezký hokej, vždy bude vyprodáno a moc dobře víme, že Třinec je silný soupeř. Doufám však, že to zvládneme.

Brněnský útočník v souboji během semifinále s Plzní. Foto: Ivo Dostál.

Znáte recept na formaci třineckých mladíků Ciencaly s bratry Kovařčíkovými?
Dáme na ni naši „starou“ čtvrtou lajnu (směje se). Samozřejmě tam máme silné kluky a ti se s tím určitě poperou statečně.

Jako roli hraje může hrát, že ve finále bude Slezanům chybět střelec Martin Růžička?
Je známo, že je to šikovný hráč a víme, kolik měl bodů. V důležitých momentech ho využívali a pro Oceláře bohužel, že nehraje. Ale těžko říct, jestli je to pro nás výhoda. V průběhu play-off jej zastoupili jiní, takže si musíme pohlídat všechny.

Vám naopak ve finále pomůže oproti loňskému roku Martin Nečas…
Pro nás je jeho přítomnost rozhodně výhodou, protože hraje výborně. Pro něj je to ale spíše taková odměna, pokud po sezóně půjde do NHL. I on to chce vyhrát a všichni společně máme nejvyšší cíle.

Věnovali jste se v rámci přípravy na finále opět i videu?
Běží nám každý den ráno zhruba patnáct minut a trenéři k tomu vždy něco říkají a řeší taktiku. My hráči řešíme oslabení a přesilovky – nejprve všichni mezi sebou a pak po jednotlivých skupinkách. Dostáváme o každém soupeři velký přehled. Všechno si to můžeme přečíst a nastudovat. I tohle patří k práci hokejisty, člověk se i takhle musí připravit a každý detail pak potřebuje.

Martin Zaťovič během play-off opět předvádí svou velkou zarputilost. Foto: Ivo Dostál.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál