.

Celý zápas jsme byli aktivnější a až do konce věřili ve vyrovnání, tvrdí Jakub Malý

Celý zápas jsme byli aktivnější a až do konce věřili ve vyrovnání, tvrdí Jakub Malý
 

B r n o – Mladší dorost zvládl přetahovanou s Mladou Boleslaví a získal důležité dva body, ale hlavně šestou výhru v řadě. Gólový účet Komety v zápase otevřel útočník Jakub Malý, který jako první našel recept na místy až nepřekonatelného brankáře soupeře.

 

Proti Mladé Boleslavi jste nakonec zvítězili 4:3 po prodloužení. Jak bys zhodnotil utkání ze svého pohledu?
Myslím, že jsme je celou dobu tlačili a byli jsme jednoznačně lepší. Dostali jsme však góly z jednoduchých situací, jako jsou střely po vyhraném buly nebo odražené kotouče.

Do poloviny zápasu jste byli jasně lepší, ale nemohli jste se střelecky prosadit. Co vaší koncovce chybělo?
Důraz do branky a tlak. Také nám mírně chyběla přímočarost a dorážení volných puků.

Střelecký účet Komety v zápase jsi otevřel parádní ranou do šibenice. Jak jsi viděl celou akci z pozice zakončujícího hráče?
Už jsem si říkal, že mi to tam musí padnout, protože jsem měl hodně šancí už v první třetině. Trefoval jsem brankáře do lapačky, v této situaci jsem se však do puku pořádně opřel a trefil jej podle svých představ.

Do třetí třetiny jste vstupovali s jednobrankovou ztrátou, nicméně jste na soupeře vletěli a po minutě hry vyrovnali. Byl to nástup podle vašich představ?
Trenér nám říkal, abychom se snažili a dali do toho ve třetí třetině co nejvíc. Bylo to důležité, protože Boleslav je v celkovém součtu hodně před námi a my ji chceme do play-off dohnat.

I potřetí v zápase jste prohrávali, vyrovnání přišlo až krátce před koncem. Věřili jste stále, že je ve vašich silách dotáhnout duel do prodloužení?
Věřili jsme až do konce zápasu, protože jsem celou dobu byli aktivnější. Měli jsme více šancí a střel, zatímco oni měl u svých branek hodně štěstí.

Druhé brance Mladé Boleslavi předcházela situace, kdy byl Marek Vystavěl povalen k zemi a hosté dali gól do prázdné branky. Jak si viděl tuto, trochu spornou akci?
Na ledě jsem u toho nebyl. Pan rozhodčí pak za námi přijel a vysvětlil, že náš obránce hodil soupeře na brankáře, takže to byla regulérní branka. Hráč spadl a zabránil Markovi v chytání.

Půl minuty před koncem mohli Boleslavští rozhodnout, když jeli ve dvou sami na brankáře. V tu chvíli vám asi pořádně zatrnulo, že?
Trošku hodně nám zatrnulo (úsměv), ale Marek Vystavěl to tam naštěstí chytil a celou situaci ustál.

V dalším zápase vás doma čekají Pardubice. Co od nacházejícího duelu očekáváte?
Samozřejmě chceme vyhrát. Pardubice jsou podle mě jedním ze silnějších týmů v naší skupině nadstavby, takže je chceme porazit, abychom se dostali do play-off.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál