Česká osmnáctka prohrála úvodní duel na MS, federální derby patřilo Slovákům

B r n o / Č e l j a b i n s k – Český výběr do 18 let se na Mistrovství světa v Rusku v prvním zápase utkal se Slovenskem. Úvodní duel se pro Českou reprezentaci, už od první třetiny, vyvíjel poměrně špatně, když během sedmi minut soupeř vstřelil dvě branky. Čeští reprezentanti našli na tyto dva góly bleskovou odpověď, když tvrdou ranou snížil Jakub Lauko. Do konce třetiny se povedlo ale slovenským mladíkům přidat další dvě branky. Po těchto dvou gólech byl odvolán z brankoviště gólman Lukáš Dostál a zápas dochytal Daniel Dvořák. Ve druhé třetině se povedlo prosadit brněnským hráčům, když vstřelil gól Karel Plášek, u kterého mu asistoval Vojtěch Střondala a brněnský odchovanec Libor Zábranský ml.. Češi nakonec prohráli 2:5 a na nápravu mají šanci již v sobotu, kdy je od 12:30 čeká zápas proti domácímu Rusku.

Sestava ČR U18 v zápase proti SVK:
Dostál (15. Dvořák) – Dajčar, Zábranský (C), Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Blümel, Kvasnica (A) – Jeník, Plášek ml. , Střondala, – Gajarský, Lauko (A), Čajka – Sklenář, Kropáček, Teplý.

Česko U18 - SVK U18 2:5 (4:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Mrázik, 7. Mrázik (Dlugoš, Turan), 14. Džugan (Čajkovič, Čederle), 15. Čajkovič (Bučko), 33. Okuliar (Čajkovič) – 9. Lauko (Klejna), 32. Plášek ml. (Zábranský, Střondala)