Česká osmnáctka zakončila základní skupinu prohrou s Finy, rozhodla druhá třetina

B r n o / Č e l j a b i n s k – Národní tým do osmnácti let čekal, po včerejší výhře nad Francií (9:2), poslední zápas ve skupině, a to proti Finsku. Úvodní třetina utkání banku nepřinesla, ale o šance nouze nebyla. Ve druhé třetině už branky padaly, bohužel do sítě Česka. Finové se prosadili hned čtyřikrát. Třetí třetina patřila brankově Česku. Nejdříve se dokázal trefit Lauko po asistenci Libora Zábranského ml.. Utkání následně zdramatizoval brněnský Vojtěch Střondala. Česko si vytvořilo další šance, jenže skóre se již neměnilo. Češi tak končí ve skupině na čtvrté pozici a ve čtvrtfinále narazí na jednoho ze dvojice Kanada/Švédsko.

Sestava ČR U18: Dvořák (Kolář) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Lauko (A), Kvasnica (A) – Jeník, Blümel, Kropáček – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Čajka – Teplý.

Finsko U18 - Česko U18 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Nordgren (Kakko, Kotkaniemi), 22. Kupari (Ranta, Nousiainen), 30. Kotkaniemi (Kakko, Honka), 38. Nordgren (Kakko, Tanus) – 47. Lauko (Haš, Zábranský), 58. Střondala (Klejna).