Česko těsně podlehlo Rusku, Karel Plášek si připsal asistenci, Lukáš Dostál hráčem zápasu

V a n c o u v e r – Čeští mladíci do dvaceti let vyrukovali po dni volna na silné Rusko. První perioda přinesla vyrovnaný hokej, ze začátku i převahu české reprezentace. Důležitý moment přišel v české přesilové hře, kdy se trefili Rusové. Ve druhé třetině byl mnohem více zaměstnaný skvěle chytající brněnský Lukáš Dostál, ale ani on nezabránil druhé brance Rusů opět v ruském oslabení. Češi dokázali snížit a ve třetí třetině se hnali za vyrovnáním, jenže to již nepřišlo a Češi tak zaznamenali první prohru na turnaji. Do utkání zasáhlo i zbývající kvarteto bývalých nebo současných brněnských hráčů - Martin Nečas, Karel Plášek, Dalimil Mikyska a Filip Král. Již v neděli ráno čeká reprezentaci Kanada.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Již ve druhé minutě musel poprvé vytáhnout skvělý zákrok Lukáš Dostál proti akci Šena s Kovalenkem. O pět minut později přišla pěkná souhra Martina Nečase s Kautem. První jmenovaný dostal puk na osu hřiště, kde se pohotově dostal ke střele Kaut, jenže tutovku zlikvidoval Kočetkov. Tři minuty před koncem první třetiny přišla přesilovka českého týmu, jenže byl to soupeř, kdo se radoval z gólu. Rychlý brejk zakončil Arťom Galimov.

Druhá třetina byla ve znamení ruských šancí a skvělém Dostálovi, jenž likvidoval jednu šanci za druhou. Hned zkraje třetiny vyřešil střelu Marčenka i následnou dorážku Morozova. V polovině pětatřicáté minuty vybojoval Filip Král přesilovou hru, která však opět přinesla gól Rusů. Nikolaj Kovalenko využil své rychlosti, dostal se za obranu a blafákem překonal Dostála. Stále ještě pokračovala přesilová hra Česka, kterou se povedlo využít. Karel Plášek našel na modré Kvasničku, jenž pálil nepřesně, ale střelou trefil před brankou stojícího Jáchyma Kondelíka, který netypicky hlavou překonal ruského brankáře.

První polovina posledního dějství patřila Rusům, jenž si vytvářeli jednu šanci za druhou, tu největší měl po chybě v obraně Kim Kostin, který se řítil sám na českého mága v bráně, ten však fantasticky zakročil betonem. Na konci utkání to zkoušeli Češi bez brankáře. Martin Nečas našel v dobré pozici Zadinu, jenže brankáře nepřekonal. V poslední vteřině to vzal Martin Nečas opět na sebe, ale jeho svižnou ránu Kočetkov vytěsnil těsně vedle tyče. Češi tak v druhém utkání vyšli bodově naprázdno.

ČESKO – RUSKO 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Kondelík (Kvasnička, Plášek ml.) – 18. Galimov (Slepec), 36. Kovalenko (Šen, Alexejev).
Sestava ČR: Dostál – J. Galvas (A), Kvasnička, Gaspar, D. Mikyska, F. Král, Bukač – Hrabík, Nečas (C), M. Kaut (A) – Machala, Hladonik, Zadina – Plášek ml., Kondelík, Lauko – Pekař, Kern, Pour.
Trenéři: Varaďa, Krátoška, Eliáš.

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál