.

Český tým to dokázal. Po tuhé bitvě s Amerikou postoupil do semifinále!

B r n o – To byly nervy, to byla dřina, ale nakonec se fanouškům vyplatilo vstávat ve čtyři hodiny ráno. Český tým bojoval v důležité bitvě s Amerikou o postup do semifinále, která ale dlouho vzdorovala. Dokonce měla i několik šancí rozhodnout, ale brankář Pavel Francouz naše mužstvo podržel. Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení a poté nájezdů. V nich uspěl stejně jako před dvaceti lety jeden jediný hráč, naštěstí ten český - Petr Koukal. V bojích o cenné kovy tak budou bojovat i dva zástupci Komety - Ondra Němec a kapitán Martin Erat!

Česká reprezentace poprvé od olympiády 2006 v Turíně postupuje do bojů o medaile! Bylo to ale pořádné drama. Češi sice vstoupili do utkání lépe, sami ale rychle inkasovali z hole Ryana Donata. Ještě před první sirénou se ale povedlo vyrovnat Janu Kolářovi, což svěřence Josefa Jandače dostalo na koně a ve 29. minutě dokonal obrat gólem na 2:1 Kundrátek.

Vedení národního týmu ale nevydrželo dlouho, už o dvě minuty později ve vlastním oslabení skóroval Jim Slater. Stav 2:2 nakonec vydržel až do konce zápasu, a protože nerozhodlo ani následné desetiminutové prodloužení, šlo se do nájezdů, v nichž jako jediný uspěl Petr Koukal! Velká gratulace patří celému týmu, včetně dvou hráčů Komety - Martina Erata a Ondřeje Němce.

Česko - USA 3:2 po nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. J. Kolář (Jan Kovář), 29. Kundrátek (Martin Růžička, Mozík), rozh. náj. Koukal – 7. Donato (Terry), 31. Slater (O´Neill).

Česko: Francouz (Furch) – Nakládal, Polášek, Mozík, J. Kolář, Vitásek, Kundrátek, O. Němec – M. Erat (C), Jan Kovář (A), D. Kubalík – Martin Růžička, Mertl, Červenka – Radil, Koukal, Sekáč – Řepík, Horák, Birner – T. Zohorna.