Čeští mladíci třetí výhru na turnaji nepřidali, v semifinále se postaví proti Švédům

Čeští mladíci třetí výhru na turnaji nepřidali, v semifinále se postaví proti Švédům
 

B r n o – Desátý srpen patřil třetímu hracímu dnu na Memoriálu Ivana Hlinky. V Břeclavi se od 19.00 odehrál souboj o první místo ve skupině A mezi Českou republikou a hokejisty USA. I do toho třaskavého utkání, které mělo náboj od samého začátku, se zapojila pětice brněnských borců, Dalimil Mikyska, Filip Král, s kapitánským céčkem Martin Nečas, Marek Škvrně a Matěj Novák. I přes urputný boj se ale českým mladíkům třetí výhru do sbírky přidat nepodařilo a v semifinále narazí na soupeře Tre kronor.

 

Úvodní dvacetiminutovka mládežnického turnaje započala velmi vyrovnaně a na první pořádnou šanci si diváci museli několik minut počkat. V osmé minutě se sám na českého gólmana řítil Lodnia, nicméně Vomáčka jej skvělým zásahem betonu vychytal. O minutku později však Spojené státy přece jen slavily gólový úspěch, když využil početní převahu právě výše zmíněný útočník - 0:1. Český národní výběr ovšem nezůstal dlouho pozadu. Ve dvanácté minutě hry využil nesouladu před hostující bránou Filip Chytil, jenž nasměroval herní předmět až za červenou čáru brankoviště – 1:1. Následně viděli fanoušci v břeclavské Ice Bors aréně na každé straně po jednom brejku, skóre ale zůstalo stejné.

První minutky druhého dějství patřily Spojeným státům, které na českou národní družinu doslova vlétly. Vomáčka se tedy mezi třemi tyčemi rozhodně nenudil a předvedl několik fantastických zákroků. V devětadvacáté minutě se však reprezentační obrana dopustila zaváhání, které se stalo bohužel osudným. Byť vše nasvědčovalo tomu, že kotouč proklouže kolem brankové tyče, Ryan Poehling velmi pohotově zareagoval a holí naservíroval černou gumu přímo za záda Vomáčky – 1:2. Další sled událostí nabídl hned několik trestů, pětatřicátá minuta se ale nesla v oslavných chorálech české reprezentace, která se opět dočkala vyrovnání, a to v podání Ostapa Safina, kterému na gólový moment přihrál brněnský Martin Nečas – 2:2! Česká euforie ale i tentokrát neměla dlouhého trvání. O tři minuty později si Spojené státy uzmuly opět vedení na svoji stranu, a to když si Ryan Poehling přesnou trefou připsal druhou branku v utkání - 2:3. Minutu na to tento nejproduktivnější útočník týmu oslavil hattrick, čímž dal svému mužstvu k dobru náskok již dvou branek – 2:4.

Fanoušci našeho národního celku se v Ice Bors aréně rozhodně nenudí. Foto: Juniorský hokej.

Poslední dvacetiminutovku odstartoval lépe český celek, který pro tuto chvíli již neměl co ztratit. Dvě minuty z uplynulé hrací doby stačily na to, aby se kapitán Martin Nečas sám řítil na amerického gólmana. Primeau byl ovšem pozorný a snížit tak českému forvardovi neumožnil. Další velká šance přišla z hole Dvořáka, ten ale zívající klec minul. Český národní tým masíroval zámořskou reprezentaci až do samého konce, ani neuvěřitelný pohon z řad fanoušků dnes ale na body nestačil. Čeští mladíci tedy skupinu A neovládli a v pátečním semifinále nastoupí tváří v tvář silnému mužstvu Švédska.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál