Chci být i nadále součástí mužstva, které je úspěšné, říká kapitán Leoš Čermák

Chci být i nadále součástí mužstva, které je úspěšné, říká kapitán Leoš Čermák
 

B r n o – Extraliga otevírá své brány. Pro Leoše Čermáka to bude již osmá sezóna v brněnské Kometě, z toho šestá v pozici kapitána. V žádném jiném klubu neodehrál takovou porci zápasů - aktuálně má v extralize 763 startů, z toho 411 v Kometě. Svou sbírku bude rozšiřovat v novém letošním ročníku extraligy, ve které bude Kometa obhajovat dva získané mistrovské tituly v řadě. „Týmu se daří, všechno šlape, o to bylo mé rozhodnutí pokračovat jednodušší," přiznává čtyřicetiletý veterán.

 

Tým prošel před letošní sezónou obměnou, co na ni říkáte?
Myslím, že jsme posílili dobře. Kvalitní kluci odešli, ale zase byli nahrazeni kvalitními posilami, které zapadly do týmu. Věřím, že se nám bude dařit podobně jako v loňské sezóně.

Od úvodu sezóny vás čeká náročný program, kdy se hraje prakticky celé září v systému sobota - neděle, venku - doma...
Není to úplně šťastné rozhodnutí. Rozlosování říká, že máme celé září hrát v sobotu a neděli. Mělo by to být pro všechny týmy stejné, jsme tím docela v nevýhodě. V sobotu hrajete venku, jedete přes celou republiku a v neděli hrajete doma. Je to o odpočinku a přípravě na konkrétního soupeře. To nám může chybět, ale musíme se s tím poprat. Ale jak říkám, není to šťastné rozhodnutí.

Už jsme se o tom Leoši bavili, ale zkuste připomenout, co rozhodlo o tom, že vaše kariéra bude dál pokračovat?
Velkou motivací je znovu dosáhnout s Kometou velkého úspěchu. Týmu se daří, všechno šlape, o to bylo rozhodnutí jednodušší. Chci být dál součástí mužstva, které je úspěšné, a kterému se daří. Když se vítězí, rozpoložení je trošku jiné, než když je to naopak a nedaří se vám.

Kdo sehrál rozhodující roli v tom, že budete pokračovat?
Určitě jsme to probírali doma a rodina s rozhodnutím pokračovat souhlasila. Navíc Libor Zábranský o mě stál, chtěl, abych pokračoval, takže rozhodnutí bylo lehčí.

Leoš Čermák jak ho známe. Neúnavný bojovník. Foto: Michal Eger.

Rýsuje se formace Köhler, Čermák, Dočekal, která má v přepočtu 304 kg. Ta bude asi mezi soupeři budit velký respekt...
Podle výšky a váhy to vypadá zajímavě (smích). Měli bychom se prezentovat důraznou a tvrdou hrou. Určitě se od nás bude očekávat i defenzivní činnost a uvidíme, jak se popasujeme s novými pravidly.

Kometu čeká první ostrý extraligový zápas v sobotu na ledě Chomutova a poté v neděli doma s Plzní. Bude důležité zachytit nástup do soutěže?
Samozřejmě chceme do ligy vstoupit co nejlépe. Všechna mužstva mají na začátku září spoustu sil, očekávám s každým týmem těžké a vyrovnané zápasy. Každý se na ligu těší a je dobře připraven.

Cítíte, že po vás soupeři víc půjdou? Přeci jen jste vyhráli dva tituly v řadě, což se deset let nikomu nepovedlo.
Dá se předpokládat, že se na nás protivníci budou víc připravovat, ale bude to podobné jako vloni. Musíme s tím počítat a poprat se s tím. Myslím si ale, že nějaký extrémní hon na nás nebude.

Kometa oznámila brankářskou jedničku, kterou bude opět Marek, jen s tím rozdílem, že Langhamer. Jak vnímáte změnu v brankovišti?
Věřím, že nám pomůže a Marka Čiliaka nahradí. Je to kvalitní gólman, což už ukázal v loňské sezóně, kdy nastoupil do několika zápasů. Věříme mu.

I v letošní sezóně pracují trenéři s několika mladíky, které začlenili do sestavy. Co říkáte na jejich růst?
Jsou šikovní, ukázali to v přípravě a v Lize mistrů. Někteří se už vyhráli v Třebíči. Je fajn, že je kam sáhnout, hráčů je dost, kteří kdykoliv mohou doplnit náš kádr. Je to jen dobře a je vidět, že Kometa má výbornou mládežnickou základnu.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál