.

Chci se chytit šance a být platným členem týmu, přeje si Alexandre Mallet

Chci se chytit šance a být platným členem týmu, přeje si Alexandre Mallet
 

B r n o - Má za sebou dva tréninky, na kterých trenérský štáb přesvědčil o svých kvalitách. Kanadský útočník se dohodl v Brně na smlouvě a nic mu nebrání v tom, aby co nejdřív zasáhl do extraligových bojů. „Vysvětlil jsem mu náš způsob hry v obranné fázi, nebo ve středním pásmu a naše agresivní napadání. Je to hráč, který je silný na puku, dobrý bruslař. Mám docela představu, jak ho využívat," říká k jeho příchodu do týmu hlavní kouč, generální manažer a majitel Komety Libor Zábranský.

 

Alexi, vítejte v Brně. Jaký byl Váš příjezd z Pardubic na jih Moravy?
Bylo to pěkné přivítání. Přijel jsem v úterý večer, ubytoval se v hezkém hotelu, všichni se o mně zajímali a starali. Doopravdy kvalitní organizace a příjemné přijetí.

Hned na to jste ve středu dopoledne absolvoval s celým týmem trénink na ledě. Jaký byl?
Bylo to hodně odlišné od toho, na co jsem byl zvyklý v Pardubicích. Hodně se bruslilo, trénovaly se různé herní situace. Byla to zábava a moc se mi to líbilo. Uvidíme, jak to půjde v zápase.

S jakými očekáváními vlastně do Komety přicházíte?
Chci pomoci týmu, aby se mu dařilo a vyhrávali jsme zápasy. Je tu velmi kvalitní kádr, dobrá organizace kolem hokeje, chci být tomu všemu nápomocný a pomoci Kometě udržet přední pozice. Je to pro mě dobrá příležitost a velmi cenná šance, kterou jsem dostal. Chci se jí chytnout a být platným členem týmu.

Pro Vás osobně to musí být obrovská, ale zároveň příznivá změna. Přicházíte z týmu, který se nachází na spodku tabulky, do týmu, který má vysoké ambice. Souhlasíte?
Je to tak, obrovská změna. Je to poznat hned na samotných hráčích, kde vidíte, že v Brně panuje daleko lepší nálada než v Pardubicích.

Jak byste se jako útočník fanouškům představil?
Jsem hodně energický hráč. Rád napadám soupeřovu rozehrávku, nejsou mi ani cizí osobní souboje, dohrávám hráče a nebojím se toho. Hodně bruslím, a to nejenom dopředu, ale snažím se i dozadu.

Na YouTube se při zadání Vašeho jména dá najít hodně pěstních soubojů a bitek. Je i tohle Váš herní styl?
V Americe jsem měl hodně bitek, to je pravda, bylo to ale tím, že taková byla moje role v týmu. V Pardubicích už tomu bylo jinak. Nechci být za rváče, chci ukázat, jak umím hrát hokej.

Jak jste na tom s češtinou? Přeci jenom jste v České republice už od léta.
Umím základní číslovky od jedné do deseti (bez chyby vyjmenuje, pozn. redakce). Pak nějaká spíše náhodná slova, nechci je tu všechna říkat, protože ne všechna jsou úplně slušná (úsměv). Čeština je pěkný jazyk, ale velmi obtížný na naučení.

V kabině se tedy se spoluhráči dorozumíváte převážně anglicky, je to tak?
Je to tak. Co jsem měl možnost vypozorovat, přijde mi, že hráči tady v Kometě mluví více anglicky než v Pardubicích. To je určitě pozitivum. Spoluhráči jsou hodně přívětiví a přátelští, zajímali se o mně, ptali se mně, jak se mám a tak. To je hodně sympatické. Nejvíc ze všech jsem se zatím bavil s Tomášem Vincourem, hrál také v zámoří, takže si hodně rozumíme.

Vy už jste na brněnském ledě jeden zápas odehrál, s pardubickým Dynamem jste zde byli první týmem, který dokázal odvést všechny tři body. Jak na tento zápas vzpomínáte?
To bylo parádní. Hrálo se v neskutečné atmosféře a my přivezli body, se kterými počítal málokdo. Věřím, že až přijedou Pardubice letos ještě jednou, tak tentokrát všechny body zůstanou na domácím stadionu.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál