.

DRFG Arena je ideální halou pro míčové sporty, říká šéf brněnských volejbalistů Martin Gerža

DRFG Arena je ideální halou pro míčové sporty, říká šéf brněnských volejbalistů Martin Gerža
 

B r n o – Brněnská DRFG Arena, respektive hala Rondo, není pouze hokejovou halou. Za dobou svého působení zažila již mnoho mezinárodních, společenských a v neposlední řadě sportovních akcí. Již v roce 1982 se v ní konala vůbec první větší událost. Při slavnostním otevření zde bylo mistrovství světa v kuželkách. V brněnské sportovní hale se také několikrát hrál tenisový Fed Cup, mistrovství světa v basketbale, rovněž i ve volejbale a další významné podniky. Když už jsme u míčových sportů, prezident volejbalu Brno velmi rád vzpomíná na finále extraligy mezi jeho týmem a Libercem. „Zázemí haly je na vysoké úrovni, má prakticky všechno, co sportovec potřebuje. Finále jsme si tady moc užili," říká Martin Gerža.

 

Zkuste si představit situaci, že by volejbalisté hráli své zápasy v brněnské DRFG Areně stabilně. Jaká je to představa?
Vzhledem k tomu, že jsme tady odehráli báječné finále extraligy, je to úžasná představa. Věřil bych tomu, že by si sem diváci cestu našli. Kometa naučila fanoušky do Ronda chodit a byl by to celkově pro brněnský sport krok dopředu.

Co konkrétně by to volejbalu a dalším míčovým sportům přineslo?
Pokud můžu mluvit za sebe, odpověď je jasná. Momentálně trénujeme a sportujeme v nevyhovující hale na Kounicově ulici. Zápasy jezdíme hrát do městské na Vodovu. Byl by to krok dopředu, nejen pro nás, ale i pro více klubů. Zázemí Ronda znám velmi dobře z mistrovství světa, ale také z finále extraligy. Je na vysoké úrovni, má prakticky všechno, co sportovec potřebuje. Je zde posilovna, sauna, místo na regeneraci a další. Z hlediska sportu a volejbalu v Brně by přesun do Ronda byl prospěšný. Hala by se rázem stala důležitou destinací pro pořádání všech světových a evropských sportovních akcí.

V Brně je obrovská poptávka po kvalitním sportu. Pokud se týmům daří, jsou fanoušci schopni vyprodat prakticky jakýkoliv stadión. Souhlasíte?
Brno je sportovní město. Lidé jsou zvyklí chodit na kvalitní sport, chtějí vidět, že brněnská družstva vyhrávají. Druhou věcí je fakt, že městu dlouhodobě chybí kvalitní sportoviště, to znamená haly. Pokud by na Rondu byly dvě tréninkové plochy, celkový problém tím nevyřešíme. V Brně dlouhodobě chybí krytá sportoviště.

Volejbalisté KP Brno odehráli v DRFG Areně nezapomenutelné finále extraligy, kterému přihlíželo přes pět tisíc fanoušků. Foto: Roman Kantor.

Asi se shodneme na tom, že vytíženost hal v celém Brně je obrovská. Je vůbec nějakým způsobem snadné sehnat tréninkové prostory?
To je věc prakticky neřešitelná. Každý, kdo má k dispozici tréninkové plochy, tak si je hlídá. Navyšování tréninkových jednotek je de facto nemožné.

Když se zpětně podíváme na vaše finále s Libercem, jaké to bylo po stránce organizační, po stránce zázemí a vysokého diváckého zájmu?
V první řadě to byl strach. Kdyby mě pan Zábranský nepřesvědčil, asi bych do toho nešel. Měl jsem z finále velkou obavu, ale když jsem viděl první zápas a na tribunách přes tři tisíce lidí, říkal jsem si, bylo to super a stálo to za to. A pak přišel třetí zápas, kdy jsme vytvořili divácký rekord. To byl neskutečný zážitek, na který vzpomínají všichni z volejbalového prostředí. Myslím si, že rekord se jen těžko překoná.

Mohli jste si přečíst na našem webu: Volejbalový rekord v DRFG Areně!

Atmosféra na volejbolovém finále byla naprosto famózní. DRFG Arena je ideální halou na míčové sporty. Foto: Roman Kantor.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál