.

DRFG Arena je pro fanoušky atraktivní adresa, tvrdí jednatelka MK Technic Brno Lucie Zítková

DRFG Arena je pro fanoušky atraktivní adresa, tvrdí jednatelka MK Technic Brno Lucie Zítková
 

B r n o – V Brně je krom fotbalu a hokeje sportovním fenoménem i basketbal. Ať už se jedná o mužský nebo ženský, oba mají za sebou v minulosti velké úspěchy. Nyní se však zaměříme na nováčka nejvyšší basketbalové soutěže, ženský tým MK Technik Brno, který své zápasy hraje v areálu Moravské Slavie Brno. Že je v Brně poptávka po kvalitních sportovištích a tréninkových plochách, o tom netřeba polemizovat. Trenérka a jednatelka klubu Lucie Zítková by přesun do větších prostor uvítala. „Pokud by se vydařil zrealizovat projekt multifukční arény za Lužánkami, míčové sporty by se mohly přesunout do Ronda, což by byla skvělá varianta,“ říká.

 

Zkuste si představit situaci, že by brněnský basketbal své zápasy v brněnské DRFG Areně stabilně. Jaká je to představa?
Určitě pěkná, nebylo by to vůbec špatné. Například basketbalistky KP Brno hrají evropské poháry a určitě by uvítaly, kdyby se hrálo právě ve větší hale a prostory by byly pro soupeřky, nebo také pro české a zahraničí fanoušky, reprezentativní.

Co konkrétně by to basketbalu a dalším míčovým sportům přineslo?
Hlavně by to byla atmosféra, která v Rondu při všech sportech panuje. Fanoušci jsou schopni halu vyprodat na jakýkoliv sport, halu mají rádi a jsou zvyklí do ní chodit. Viděla jsem třeba finále volejbalu s Libercem, bylo to perfektní. Pokud by nějaký brněnský basketbalový klub hrál evropské poháry, případně i finále, věřila bych tomu, že se hala zaplní a atmosféra bude výborná. Rondo je sportovní hala a dokáže se vytížit i jiným sportem, než hokejem.

Asi se shodneme na tom, že vytíženost hal v celém Brně je obrovská. Je vůbec nějakým způsobem snadné sehnat tréninkové prostory?
Sama za sebe musím říct, že na Morendě máme výborné zázemí a město nám ve všech ohledech vychází vstříc. Navíc nás na hale není mnoho, takže se do ní v pohodě vejdeme. Samozřejmě u větších klubů je to problém. Co jsem slyšela od basketbalistek KP Brno, mají to podstatně složitější. Potkávají se v jedné hale s florbalem, volejbalem a dalšími kluby. Určitě by pomohlo to, že by se míčové sporty hrály i v Rondu. Vytíženost hal ve městě Brně je velká a oddílům by to odlehčilo hledání prostor na trénování a na zápasy.

Pomohlo by řešení, že by se hokej přesunul do multifunkční arény za Lužánky a míčové sporty by se hrály v Rondu?
Věřím tomu, že ano. Rondo je atraktivní adresa, kam se fanoušci naučili chodit. Na basket i na míčové sporty by chodilo také více dětí. Pokud by se hrálo v Rondu, sport v Brně by se stal atraktivnější a byl by víc vidět.

Jaký máte názor na stadiony v Brně? Shodneme se na tom, že sportovišť a větších hal je nedostatek?
Na to, že Brno je druhé největší město v republice, máme nedostatek sportovních hal. Týmy se domlouvají, kde budou hrát, kde budou trénovat. Trénuje se na školách, různě se to kombinuje. Není to snadné.

Má DRFG Arena všechno co potřebuje po stránce zázemí?
Samozřejmě. Měla jsem možnost nahlédnout do šaten, mrknout se na zázemí. Hala pro sportovce je ideální.

Co byste řekla na to, kdyby se časem hrály derby zápasy mezi vaším klubem, KP Brno a Žabinami právě v současné DRFG Areně?
Bylo by to pěkné. Pro nás jsou tato derby nejvíce sledovaná. Pro diváky jsou to atraktivní souboje. My jsme nové družstvo, takže ta rivalita není zatím tak velká, ale KP Brno a Žabiny, tam už je rivalita větší a duely by měly velkou sledovanost.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál