Daniel Kowalczyk po výhře nad vedoucí Spartou: Teď zvládneme hrát s kýmkoliv!

B r n o – Junioři Komety ve středu večer přivítali doma lídra tabulky ze Sparty a na duel byli pořádně nahecovaní. To vše potvrdili v první třetině, kdy na soupeře vlétli a dostali se do vedení. Druhý zásah přidal v prostřední části obránce Daniel Kowalczyk a i když hosté srovnali a nakonec brali bod za remízu, domácí si díky vítězné trefě Michala Kunce z prodloužení výhru proti odvěkému rivalovi utéct nenechali.

Jak hodnotíte duel proti pražské Spartě, který jste nakonec urvali v prodloužení?
Byl to těžký zápas. Myslím si, že už by se klidně dal srovnat s úrovní play-off. Mělo to rychlost, mělo to kvalitu a my jsme rádi, že jsme takový zápas zvládli vítězně. Můžeme si teď říci, že zvládneme hrát s kýmkoliv.

Pomohl vám i fakt, že jste do utkání rychle vstoupili a hned ve třetí minutě jste otevřeli skóre?
Když hrajete s takovým soupeřem, přeci jen jsme hráli proti první týmu tabulky, tak to potřebujete. Zkusili jsme na ně vlétnout a vyšlo to, ze začátku jsme měli tlak a navíc jsme dokázali dát gól, takže je to jenom dobře.

Byli jsme nahecovaní? Přeci jen zápasy se Spartou mají ve všech kategoriích speciální náboj.
Určitě, to je tak vždycky v souboji Kometa – Sparta nebo Brno – Praha. Namotivovaní jsme byli ale hlavně kvůli tomu, že přijel lídr tabulky.

Obránci často podporovali útočníky a sjížděli si do šancí, vy jste přesně z takové situace dal branku na 2:0. Jedná se o taktický prvek, nebo to vyplývá ze situací v pásmu?
To tak většinou vyplynulo. Máme v týmu obránce, kteří se snaží podporovat útok. Při svém gólu jsem viděl Vojtu za brankou, sjel jsem si mezi kruhy a jeho přihrávku trefil.

Kowalczyk přijímá gratulace od Vojtěcha Kadlice (vpravo), který mu adresoval přesný gólový pas. Foto: Vít Novák

Jak těžké pro vás obránce bylo bránit výpady sparťanských hráčů?
Měli hodně rychlé protiútoky, čekali na ně a čekali celkově na odražené puky. Jezdili do nás vždy ve třech, bylo těžké to bránit, ale vracející útočníci nám vždy skvěle pomohli. Vraceli se a i díky nim jsme to zvládli.

Velkou zásluhu na výhře má i brankář Marek Micka, který zářil zejména v prodloužení. Souhlasíte?
Během celého zápasu nás skvěle podržel a na výhře má obrovský podíl.

Necítili jste v závěru už mírnou únavu? Hráli jste třetí duel v pěti dnech, to se na člověku vždy projeví, obzvlášť když jde o takhle náročná utkání.
Překvapivě si myslím, že ani ne. Máme dobře natrénované a nijak se na sobě ani spoluhráčích nepocítil, že by byl někdo unavený. Spíš naopak jsme po těch zápasech rozehraní a už to máme naježděné v nohách.

Série zápasů pokračuje, v pátek hrajete doma s Libercem a v sobotu se Slavií. Co můžete do víkendových duelů zlepšit?
Potřebujeme zapracovat na obraně, protože v útoku nám to jde. V obraně to sem tam skřípe, tuhle činnost musíme určitě zlepšit.

Brněnský bek při obranné práci v duelu proti Spartě. Foto: Vít Novák

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno