Dát gól ve finále? Úžasný pocit, říká útočník Radim Zohorna

Dát gól ve finále? Úžasný pocit, říká útočník Radim Zohorna
 

L i b e r e c / B r n o – Druhý finálový duel na ledě Bílých Tygrů se vedl v rytmu, kdy do vedení šla vždy Kometa a domácí Liberec dotahoval. Ve třetí třetině posílal do vedení na 3:2 Brno mladý forvard Radim Zohorna, pro kterého to byl první gól v letošním play-off.

 

Radime, máte za sebou druhý zápas Generali play-off Tipsport extraligy, jaký byl z vašeho pohledu?
Určitě to bylo těžké utkání. Před zápasem nám bylo jasné, že když vyhrajeme, tak to pro nás bude mnohem veselejší. Zápas se pořád dorovnával, ale jsme moc rádi, že jsme to zvládli.

Pomohlo vám to, že Liberec v podstatě musel a byl trochu svázán domácím prostředím?
Myslím si, že nám to moc nepomohlo, oni lítali, snažili se nás dohrávat a také vyprovokovat. Nám se podařilo to ustát a nakonec jsme ten zápas dokázali vyhrát.

Druhý start v play-off a hned branka, to vás musí těšit, ne?
Jožka Kováčik poslal puk na Alexe Malletta, který už mi to jen hodil nádherně před prázdnou branku. Já jsem ani moc neviděl kam střílím, trefil jsem to v pádu a padlo to tam. Je to úžasné, dát gól ve finále. Já jsem vlastně celé play-off nehrál a hned druhý zápas jsem vstřelil branku (úsměv).

Hecujete se s bratrem Hynkem?
Jo, brácha hraje víc, ale občas se hecujeme (smích).

Čekají vás dva dny volna, v pondělí jsou Velikonoce, pomůžou vám právě svátky se odreagovat a vyčistit si hlavu?
Hlavní bude pořádně si odpočinout. Potom se musíme pečlivě se připravit na domácí zápasy, které musíme zvládnout. Načerpáme nějakou tu energii.

Ovlivnily vás psychicky rychlé kontry domácích, kteří pokaždé dokázali srovnat?
V prvním zápase vedli oni rychle 2:0, my do konce třetiny otočili na 3:2. My to nikdy nevzdáváme a bojujeme až do konce.

Co očekáváte od domácího dvojzápasu, před perfektní kulisou?
Musíme hrát pořád stejně a věřit že to přijde. My nesmíme usnout na vavřínech a makat dál. V kabině je dobrá nálada a tak to musí pokračovat.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál