Srovnat stav série není nemožné, varuje před domácími zápasy Marek Kvapil

Srovnat stav série není nemožné, varuje před domácími zápasy Marek Kvapil
 

L i b e r e c / B r n o – Kometě se vstup do druhého finálového zápasu vydařil. Přesto se až do konce musela s Tygry přetahovat o výsledek. V prodloužení nakonec rozhodl svou druhou trefou v letošním play-off Marek Kvapil. Nejen o ní, ale i o přípravě na domácí zápasy si po utkání povídal s novináři.

 

Liberci se povedlo třikrát vyrovnat. Byl zápas hodně náročný na psychiku?
Bylo to těžké. Nikoho nepotěší, když třikrát ztratí vedení. Je důležité, že se nám pokaždé podařilo zvednout a dát další gól.

Drtivou většinu zápasu jste diktovali tempo hry. Kde se ve vás bere ta síla?
Těžko říct, to je prostě hokej. Nemůžeme to vzdát a čekat, že to za stavu 3:2 už dohrajeme v klidu do konce. Liberec srovnal a muselo se začít od začátku.

Vyhráli jste oba venkovní zápasy. Je to víc, než jste si přáli před cestou na sever Čech?
Věděli jsme, že druhý zápas budě těžší, než první. To se nám také potvrdilo. Asi nikdo z nás nečekal, že domů pojedeme za stavu 2:0 na zápasy. Ale je to super.

Vaše branka rozhodla zápas. Nebyla ale ještě tečována libereckým obráncem?
Těžko soudit, bylo to všechno v rychlosti. Myslím, že to prošlo Jánu Lašákovi čistě pod rukou. Měl jsem proti sobě dvě hokejky soupeře. Snažil jsem se hlavně trefit bránu. Naštěstí to tam spadlo.

Přesto, že zápas muselo rozhodnout až prodloužení. Cítili jste, že máte jeho vývoj ve svých rukou více, než v prvním duelu?
V kabině jsme se hodně povzbuzovali. Věřili jsme, že můžeme zvítězit, i když se Liberci povedlo třikrát vyrovnat. Doufali jsme, že se nám to podaří urvat a vyšlo to. Bylo to důležité vítězství.

V první třetině jste na Liberec doslova vlétli. Nebyla škoda, že se vám podařilo dát jen jedinou branku?
To každopádně, bohužel se nám ale povedlo proměnit jen jednu šanci. Něco chytil brankář, něco se nám nepodařilo zakončit podle představ. Důležité bylo, že jsme si vytvořili tlak. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Stav série je po dvou venkovních zápasech stejný jako ve čtvrtfinále. Cítíte, že máte podobně dobrou pozici, jako proti Spartě?
To si nemyslím. Nesmíme si to vůbec připouštět. Tyto dvě série nejde vůbec srovnávat. Je to play-off, srovnat stav 2:0 není nemožné. My musíme navázat na výkony, které jsme předvedli v Liberci a jít dál a zapomenout na to, že vedeme.

Divákům by se mohlo zdát, že oproti Liberci bruslíte s větší lehkostí. Cítíte to na ledě také tak?
Jako tým se cítíme skutečně výborně. Jsme dobře psychicky připravení. Jestli je to vidět i z tribuny, to nemůžu posoudit. Ale jestli ano, tak je to jenom dobře.

Jak strávíte nadcházející dva dny před domácími zápasy?
Musíme si hlavně odpočinout. Při takové porci zápasů je regenerace důležitá. Dobře se vyspat a najíst je základ. Tím se také budeme řídit.

Proti Liberci se vám dařilo i v sezóně. Uvědomovali jste si tento fakt před finálovou sérií?
S tímto jsme do finále vůbec nešli. Liberec má dobrý tým, věděli jsme, že to bude těžké. Celou sezónu hrají dobrý hokej, ale srovnávat se to nedá. My jdeme do každého zápasu s pokorou a naplno.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál