.

Diváci nás poženou a my si to chceme užít, tvrdí před finále v Brně Martin Zaťovič

Diváci nás poženou a my si to chceme užít, tvrdí před finále v Brně Martin Zaťovič
 

B r n o – Celá Jižní Morava se připravuje na vrchol sezóny. Finálová série s Libercem se za stavu 2:0 na zápasy stěhuje právě pod Špilberk, kde Kometa s Bílými Tygry sehraje třetí a čtvrtý duel celé série. V play-off se stalo tradicí, že se před domácími duely vždy podělil o své dojmy útočník Martin Zaťovič a nejinak tomu bude i před finále v DRFG Areně.

 

Jak si zatím užíváte to, že hrajete finále?
Je to paráda. Každý chce hrát finále, každý chce hrát sezónu co nejdéle. Myslím, že si to užíváme, baví nás to a řekl bych, že celá ta série nás baví dost, tak snad ji zvládneme.

V jakém jste rozpoložení za stavu série 2:0?
Každý z nás se soustředí na úterní zápas a ten je pro nás důležitý. My ho chceme zvládnout, hrajeme doma, bude plná hala a zase si to užijeme. Je to hokej, je to finále, je to paráda, takže si to chceme užít.

Cítíte, že máte nad Libercem navrch i herně?
To se klidně může změnit během první třetiny v Brně, to asi nikdo necítí. Zápasy jsou vyrovnané, my do toho dáme všechno, zvlášť když hrajeme doma. Doufám, že nás lidé poženou, jak to dělali doteď a zvládneme ten první zápas.

Je to také o tom, že se můžete porazit spíše sami?
Jasně. Když začneme hrát to, co nemáme, tak se to stát může. Já si ale myslím, že všichni víme, o co tady jde a náš mančaft je natolik zkušený, že si nikdo nedovolí nic vypustit nebo podcenit.

V čem z vašeho pohledu Liberec přehráváte?
Myslím, že je to vyrovnané, ale zároveň, že máme více sil. Trávíme hodně času u nich v pásmu a musíme v tom i nadále pokračovat.

Martin Zaťovič na buly při prvním finálovém utkání. Foto: Jiří Grulich

V Liberci se mluví často o kvalitních kondičních trenérech…
My je máme taky, takže rozhodně nejsme žádní nazdárci, takže v tom bych to neviděl. Každý trénuje, jak chce, a teď mi připadá, že sil máme víc my, tak snad toho využijeme.

Ubývají vám ty síly méně, když jste aktivnější v zápasech?
Teď to člověk ani nijak nevnímá, každému jde jen o dobrý výsledek. Jdeme si za jedním cílem, každý tam nechá všechno, i když je po zápase pořádně zbitý. Měli jsme teď dva dny volno, ale zítra jdeme zase zčerstva na ně.

Je zejména na hráčích, kteří už jsou v Brně několik let a mají stříbra a bronz, vidět, že to letos chtějí hodně urvat?
Není nic hotového. Spíš je tam cítit velká vnitřní síla, že hodně chceme a chceme jít dál, a pokračovat v našich výkonech. Žene nás to dopředu, vidíme, že to funguje, tak budeme pořád ostří a hodně silní.

Berete finále prestižně i z toho pohledu, jak dlouho Brno čeká na titul v nejvyšší soutěži?
Brno teď hraje finále potřetí, takže spíš jde o to to zvládnout, a nenechat se tím unést, vůbec to nevnímat. Já jen doufám, že to zvládneme a uvidíme, jak to dopadne.

Viděl jste i nějaké záběry ze Zelného trhu, kde se fanoušci scházejí na zápasy před velkoplošnými obrazovkami?
Viděl jsem fotku a musím říct, že je to neuvěřitelné. Je to úžasné a patří jim dík za to, jak celou sezónu fandí. Hrajeme to hlavně i pro ně a doufám, že si to všichni ještě užijí.

Zažil jste už někdy, že takhle fanoušci sešli na náměstí a společně fandili u projekce?
Neviděl jsem to ještě. Je to unikát, stejně jako fanoušci v Brně celkově. Užijeme si to se všemi.

Brněnský útočník (uprostřed) oslavuje se svými spoluhráči úvodní branku druhého finále. Foto: Jiří Grulich

Stačíte sledovat zápolení také v jiných soutěžích? Ať už jde třeba o baráž…
Baráž probíhá hodně rychle, takže se občas podívám, jaké jsou výsledky. Je to tam teď rozdané tak, že je to tam velmi těsné, prakticky o bod. Budou to mít všichni ještě těžké, není to žádná sranda a sám bych se toho nechtěl účastnit.

Zastavují vás osobně na ulici během play-off fanoušci?
Já se moc v Brně nezdržuji, takže spíš ne. Ale v Přerově to tak mám, že mě občas někdo zastaví, pozdraví, ale to k tomu patří a je to v pohodě.

A v Přerově teda někdo fandí Kometě?
V Přerově, si myslím, fandí Kometě úplně všichni (směje se). Podle ohlasů, jaké mám, jsou ty podpory velké. Jak říkám, nehrajeme jenom Brno, ale prakticky za celou Moravu.

Už jste stihl někoho i vymrskat během dopoledne?
Když jsem ráno odjížděl z Přerova, tak moje malá dcerka ještě spala, tak jsem jí nechal. Po obědě se vrátím domů, takže uvidím.

Když se zaměříme zpět na hokej, co bude rozhodovat domácí duely?
Zápasy jsou o gól, takže ten klidně může rozhodovat. Rozhodovat budou celkově maličkosti, my se na to musíme připravit, podívat se na video, vylepšit některé věci a pak už se jen těšit. Přeci jen je to sport a s fanoušky si to musíme společně užít.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál