Do Brna jsem přišel, abych dělal body, říká Petr Ton

Do Brna jsem přišel, abych dělal body, říká Petr Ton
 

B r n o – Kometa si odbyla první domácí přípravné utkání, v němž si poprvé v dresu brněnského klubu zahrála i největší posila Petr Ton. Proti soupeři ze vzdáleného Chabarovsku nenechal fanoušky dlouho čekat a po prvních sedmi minutách Brnu předvedl svůj um, když otevřel skóre. Jedná se sice jen o přípravu, ale už nyní nám předvedl, na co se můžeme do budoucna těšit.

 

Jak jste spokojený po prvním přípravném duelu na domácím ledě?
Vyhráli jsme, takže spokojený rozhodně jsem. Tohle byl můj první zápas a bylo pro mě lepší, že ostatní kluci už měli další dva v nohách, protože mi více pomohli vyvarovávat se chyb. Člověk může místo utkání trénovat na ledě a zvedat činky jak chce, ale do situací a rychlosti na kluzišti se dostane až při ostrém zápase. Hodně lidí už moji hru zná, takže se musím snažit podržet puk, vytvořit šanci pro ostatní.

Uklidnila Vás celá situace ze startu utkání?
Ano, hned při prvním střídání jsem měl šanci a při třetím jsem vstřelil branku. Podobné góly z dorážky budou v sezóně padat hodně, protože styl hokeje v útočném pásmu se díky posunutí modrých čar změnil. Je asi od začátku vidět, že se na to v přípravě zaměřujeme. Práci beků a přesilovky musíme napilovat rovnou ze startu. To budou faktory, které budou lámat a rozhodovat utkání.

Do slibné akce jste se dostal i později, když jste jeli s Janem Hruškou sami na bránu.
Stalo se to v zápase hned dvakrát, protože Chabarovsk vrhl všechny síly dopředu, udělal chybu a my jeli na bránu sami. Honza Hruška udělal něco nového, co by od něj nikdo nečekal, ale proč ne? Myslím ale, že zrovna on je tu jeden z největších techniků a nejlepších individualistů. Proto mě překvapilo, že takový typ hráče vystřelil golfákem. Já čekal, že naznačí střelu a pošle to vedle. Byla to jedna z mnoha velkých šancí, které jsme proti Amuru měli. Je však stále vidět, že je začátek sezóny - někdy jsem byli sehraní, někdy zase ne.

Těšíte se ze vstřeleného gólu a prvního bodu za Kometu nebo to v přípravě neřešíte?
Myslím, že jsem sem přišel, abych jakožto ofenzivní hráč body dělal, takže je příjemnější, když to jde hned od začátku. Lidi aspoň neříkají, že do Komety přišel čtyřicetiletý dědeček a proč ho sem brali. Za ta léta zkušeností jsem se však naučil nasbírané body přes léto neřešit. Já na statistiku dám a hodně ji sleduji, takže vím, že byly situace, kdy jsem útočil na nejlepšího střelce soutěže a v létě jsem nemohl dát gól v sedmi z devíti zápasů. Může to být i tím, že člověk jde do přípravného utkání v jiném rozpoložení než v regulérní sezóně.

Domlouvali jste si se spoluhráči v lajně před zápasem nějakou taktiku?
Po tréninku a při rozbruslení jsme si něco málo řekli, ale spíše jsme improvizovali během zápasu. Je ale pravda, že hru 5 na 5 jsme si moc nevyzkoušeli.

Stačil jste vnímat, jak Vás domácí publikum přijalo?
Ano, věřím, že lidi mě vezmou mezi tým co nejrychleji a že budeme řešit přítomnost a budoucnost.

Petr Ton v utkání s Chabarovskem:

  • Už ve 3. minutě lehce tečuje Hruškovo nahození do výstroje gólmana Murygina.
  • V sedmé minutě už je dvojice úspěšnější. Po několika střelách nachází Petr Ton puk nekrytý před brankovištěm a posílá jej pod břevno branky Chabarovsku – střílí svoji první branku za Kometu.
  • Ve druhé třetině se Petr Ton při vlastním oslabení krásnou kličkovanou zbavil posledního beka Amuru, ale gólmana následně tváří v tvář nepřekonal.
  • Při vyloučení Lugina a Železnova se Ton staví do sehrané přesilovkové formace a během půl minuty třikrát nabízí výbornou střeleckou příležitost pro Kempného, který mířil vždy o kousíček vedle brány.
  • V čase 59:00 hosté namazali Janu Hruškovi, jenž následně upaloval sám na gólmana. Na poslední chvíli k němu přispěchal na pomoc i Petr Ton. Hruška však vypálil a gólmanovi zůstal puk ve výstroji.
  • Poslední příležitost dostal bývalý útočník Sparty při cvičných nájezdech po konci zápasu. Stejně jako ostatní čtyři komeťáci ale neuspěl, trefil tyč.
  • Čtyřicetiletý útočník byl vyhlášen nejlepším hráčem Komety v utkání a poprvé si užil ovací publika.
 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál