Dorostenci chtějí zůstat bez prohry, junioři zase prodloužit čtyřzápasovou sérii výher

Dorostenci chtějí zůstat bez prohry, junioři zase prodloužit čtyřzápasovou sérii výher
 

B r n o- Poté, co juniorům nevyšel start do sezóny v podobě prohraného dvojzápasu se Salzburgem, se svěřenci Jana Zachrly zvedli a vyhráli všechna následující čtyři utkání. Tento týden má juniorka nabitý program, nejprve zamíří do Jihlavy a následně na svém ledě přivítá Žďár nad Sázavou. V závěru týdne je pak čeká pikantní souboj se svým zatím jediným přemožitelem, rakouským Salzburgem. Naopak dorostenci ani po pěti utkáních na svého přemožitele zatím nenarazili, v sobotu vyrazí do Liberce.

 

Junioři se ve třech zápasech pokusí navázat na šňůru výher

Juniorka má za sebou prvních šest zápasů sezóny. Ačkoli nezačala dobře a po prvních dvou zápasech měla pouhý bod za vítězství v nadstavbě, dokázala se zvednout a hned třikrát urvala plný počet bodů. Momentálně se tedy nachází na druhém místě ve skupině C DHL Extraligy juniorů, pouhý bod za Žďárem nad Sázavou, ke kterému má ale zápas k dobru. Svých 16 bodů získali junioři za čtyři výhry v základní hrací době a za čtyři vyhrané souboje o bonusový bod v nadstavbě.

Ve svém posledním zápase vyzvali junioři na svém ledě jihlavskou Duklu. Svému soupeři prakticky nedali šanci a jasně zvítězili poměrem 4:1. Dva góly vstřelil Adam Popelka, po jednom přidali Adam Studený s Janem Mlčákem, který také přidal bonusový bod v samostatných nájezdech. Celý zápas odchytal Marek Micka, jenž si připsal 28 úspěšných zákroků.

Nejproduktivnějšími hráči jsou shodně se šesti body Marek Minárik (3+3), Vojtěch Kadlic (2+4) a Michal Kunc (6+0), který je zároveň nejlepším střelcem. Gólmani Marek Micka a Filip Kašpar oba zasáhli do čtyř zápasů. Mickovy statistiky jsou o chlup lepší, úspěšnost zákroků si drží na 90,2 % a průměr obdržených gólů na utkání 3,08. Kašparova procentuální úspěšnost zásahů vykazuje 87,4 % a průměr inkasovaných branek 4,18. Jednou statistikou se svěřenci Jana Zachrly chlubit nemohou, a to je využití přesilovek. Z 29 početních výhod, které měli k dispozici, dokázali Brněnští využít pouze čtyři, což dělá pouze 13,8% úspěšnost.

Prvním soupeřem brněnských juniorů v tomto týdnu bude jihlavská Dukla, na jejíž led modrobílí zavítají ve čtvrtek. Jihlavští se nachází na posledním, tedy šestém místě ve skupině. V šesti zápasech zatím dokázali posbírat pouze sedm bodů za jednu výhru v základní hrací době a čtyři vítězství v nadstavbě. Týmovým lídrem jak v kanadském bodování, tak v počtu vstřelených branek je s pěti body (3+2) Tomáš Vala. V posledním zápase narazila Dukla právě na Kometu, na jejím ledě podlehla jasně 4:1 a v odvetném utkání na domácím ledě se pokusí bodovat.

7. kolo DHL Extraligy juniorů
čtvrtek
27. 9. 2018
18:15 hod.
Online přenos
HC Dukla Jihlava HC Kometa Brno Horácký zimní stadion

V sobotu zavítá na brněnský led Žďár nad Sázavou. Hostujícímu celku zatím patří prvenství ve skupině C, na které budou Brněnští útočit. V sedmi zápasech zatím dokázaly Plameny pětkrát vyhrát v základní hrací době a poté urvat dva body v nadstavbě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 12 (3+9) body Jakub Konečný, nejlepším střelcem pak s šesti trefami Jan Tlačil. Týmy už se v sezóně potkaly, na Vysočině zvítězila Kometa 5:1. Za domácí se prosadil Maroš Jedlička, z modrobílých skórovali dvakrát Erik Meluzín a jednou Adam Popelka, Michal Kunc a Karel Plášek. Poslední zápas odehráli Žďárští v Českých Budějovicích, proti Motoru si připsali tři body za výhru 4:3.

8. kolo DHL Extraligy juniorů
sobota
29 .9. 2018
12:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno SKLH Žďár nad Sázavou DRFG Arena

V neděli čeká brněnské juniory souboj se svým zatím jediným přemožitelem, rakouským Salzburgem. Ten se po sedmi odehraných utkáních s bilancí čtyř vítězství v základní hrací době a tří výher v nadstavbě s celkovými 15 body nachází na třetím místě skupiny, pouhý bod za brněnskou Kometou, která má ale zápas k dobru. Nejproduktivnějším hráčem celé ligy je s 20 (9+11) kanadskými body John Jason Peterka, o pozici nejlepšího střelce se dělí se spoluhráčem Josefem Ehamem. Celky se v sezóně střetly již dvakrát, na soupeřově ledě dokázali komeťáci urvat pouze jeden bod za výhru v nadstavbě a odjížděli s prohrami 3:10 a 0:4. V prvním zápase dokázali skórovat Štěpán Kučera, Adam Popelka a Michal Kunc, který se prosadil také v samostatných nájezdech. Na straně domácích se čtyřikrát trefil Oleksiy Myklukha, dvakrát John Jason Peterka a jednou Daniel Schwaiger, Elis Nikolai Hede, Josef Eham a Luis Lindner. Ve druhém utkání vstřelil tři góly včetně vítězného samostatného nájezdu Josef Eham a po jednom přidali Luis Lindner s Oskarem Maierem. V posledním utkání zavítali rakouští hokejisté na led Olomouce, s domácími si hravě poradili a odvezli si čtyři body za výhru 8:2.

16. kolo DHL Extraligy juniorů
neděle
30 .9. 2018
13:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno EC Red Bull Salzburg DRFG Arena

Dorostenci zůstávají po pěti zápasech neporaženi na čele tabulky

V prvních pěti utkáních sezóny brněnští dorostenci nenarazili na přemožitele. S 18 body získanými za čtyři vítězství v základní hrací době, jedno v prodloužení a čtyři výhry v nadstavbě se nachází na prvním místě ve skupině Střed ELIOD Extraligy dorostu, na druhý Hradec Králové mají sedmibodový náskok.

Ve svém posledním utkání poměřili modrobílí síly s pardubickým Dynamem. Na východočeském ledě dospěl zápas až do prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté a vyhráli tak poměrem 3:2. Dva góly vstřelil Ivo Sedláček, v nastavení rozhodl obránce Patrik Fajmon. Utkání odchytal gólman Ondřej Bizoň a připsal si 33 úspěšných zákroků.

Týmovým lídrem je v kanadském bodování i střelbě s deseti body za šest gólů a čtyři přihrávky Ivo Sedláček. Brankář Ondřej Bizoň zatím zasáhl do čtyř zápasů, jeho procentuální úspěšnost zásahů činí 94,6 % a průměr inkasovaných branek 1,62. Jeho konkurent Michael Schnattinger sice odchytal pouze jedno utkání, vedl si ovšem bezchybně a za svá záda nepustil ani jednu střelu. V týmových statistikách vévodí svěřenci Marka Moskala úspěšnosti střelby (16,3 %) a průměrné úspěšnosti zásahů (95 %).

Jediným soupeřem dorostenců Komety se tento týden v sobotu pod Ještědem stanou Bílí Tygři. Liberečtí hokejisté se s osmi body za dvě vítězství, jednu prohru v prodloužení a dva vyhrané souboje v nadstavbě nachází na pátém místě ve skupině. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se šesti (3+3) body Jakub Hujer, nejlepším střelcem je se čtyřmi trefami Bennet Rossmy. Ve svém posledním utkání přivítali Tygři na svém ledě pardubické Dynamo a připsali si čtyři body za jasnou výhru 8:0.

6. kolo ELIOD Extraligy dorostu
sobota
29 .9. 2018
16:00 hod.
Online přenos
Bílí Tygři Liberec HC Kometa Brno Svijanská aréna
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál