Dostat tři góly v závěru je velká škoda, říká po utkání Ligy mistrů brankář Karel Vejmelka

B r n o – Ve středu v podvečer vyzvala Kometa pod Špilberkem švýcarský Zug v rámci mezinárodní Champions Hockey League. Hned od první minuty se hrál hokej nahoru dolů a v DRFG areně bylo k vidění plno šancí. Rázem však modrobílí vedli o dvě branky, a přestože hosté zasypali brněnskou svatyni spoustou střel, tak gólman Karel Vejmelka, který v tomto utkání dostal prostor v brankovišti, předváděl jeden přesný zákrok za druhým. Žádný další gól v průběhu zápasu nepadl. Brněnský fantom v masce držel čisté konto až do 49. minuty, než ho překonal zugský „Top scorer“ Lino Martschini. Domácím pak závěr zápasu nevyšel a švýcarský celek v posledních minutách třetí periody dvěma slepenými góly otočil skóre zápasu ve svůj prospěch. I přes prohru ale Kometa postupuje do osmifinále Ligy mistrů, neboť Berlín porazil v domácím utkání Grodno.

Jak hodnotíte středeční dobře rozehraný duel, ve kterém jste držel čisté konto až do poloviny třetí třetiny?
První dvě třetiny hodnotím pozitivně, tu závěrečnou však úplně naopak. Udělali jsme několik chyb v obranném pásmu, které rozhodly zápas.

Tři obdržené branky v závěru zápasu hodně mrzí. Myslíte si, že jste mohl některým z gólů zabránit?
Musím se podívat na video a pak se nad tím můžu zamyslet. Důležité je však to, že se nám nesmí stávat. Dostat tři góly v závěru utkání, to je vážně velká škoda.

V úvodu zápasu se hosté snažili být střelecky aktivní, zkoušeli to na vás ze všech stran. Vyhovovalo vám, když jste musel být neustále ve střehu?
Nemyslím si, že by na mě pálili ze všech stran (úsměv). Ale je pravda, že pořádných zákroků jsem tam pár měl. Byla to pro mě vcelku výhoda a chytalo se mi dobře.

Momentka Karla Vejmelky z utkání proti švýcarskému Zugu. Foto: Vít Novák

Vaši hru znepříjemnilo především několik oslabení ve druhé třetině a následně dlouhé oslabení na začátku třetí třetiny. Myslíte si, že to mohlo mít rozhodující vliv v závěrečných minutách?
Nemyslím si, že by to mělo negativní vliv, právě naopak. Ubránili jsme několik oslabení krátce po sobě, což týmu vždy pozvedne sebevědomí a paradoxně nám to mohlo pomoct. Jen ten konec byl z naší strany nepovedený. Ale příčinu bych v oslabení nehledal.

Nabitý program pokračuje, v pátek vás čeká Litvínov. Co čekáte od soupeře ze severu Čech?
Chceme se na ně co nejlépe připravit. Litvínov je momentálně na koni. Vede tabulku, vyhrává a my jim budeme chtít shodit hřebínek a zvítězit. Víme, že to nebude jednoduché, ale to je náš cíl.

Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians