.

Druhý Hokejový víkend nabídl pestrý tréninkový program pro mladé hokejisty

Druhý Hokejový víkend nabídl pestrý tréninkový program pro mladé hokejisty
 

B r n o – Oblíbené Hokejové víkendy pokračovaly svým druhým dílem. Za Lužánkami se opět sešlo velké množství mladých zájemců, kteří během letní části sezóny chtějí zůstávat v tempu, učit se novým věcem a samozřejmě se hokejově zdokonalovat. Pod vedením zkušených trenérů absolvovali tréninky na ledě, ale také v tělocvičně.

 

Jaký byl vlastně víkendový program, prozradil jeden z mládežnických koučů a bývalý výborný hokejista Milan Navrátil. „Zaměřili jsme se na individuální herní činnosti a dovednosti, konkrétně různé druhy vedení kotouče, kličky, opravdu vyloženě základy, včetně bruslení. Samozřejmě u starších kategorií už je to jiné a tréninky jsou obtížnější, protože hráči jsou šikovnější a už mají v hokeji nějaké základy za sebou," říká trenér Navrátil.

Krom tréninků a cvičení na ledě je program proložený i takzvaným off-ice tréninkem. „Snažíme se pro kluky udělat pestrý program, mezi něj právě patří trénink mimo led. Je to takový doplněk a zároveň odlehčení. Hráči jsou během letní přípravy neustále v zápřahu, takže se jdou vyblbnout i do tělocvičny. Mají toho celkem dost a my jsme rádi, že se mohou nejen něčemu přiučit, ale také se dobře v kolektivu pobavit."

Jeden z trenérů Komety - Jan Konečný - uděluje hráčům pokyny. Foto: Vít Novák.

Dá se porovnat první a druhý Hokejový víkend? „Začínali jsme bruslením a bruslařskými dovednostmi. Nyní nastává další fáze, kličky, vedení kotouče a podobně," dodává Milan Navrátil. Zbývá jen doplnit, že v pořadí třetí kemp nás čeká 27. a 28. května. Hlásit se můžete ZDE.

Za dva uplynulé Hokejové víkendy byla účast dětí více než potěšující. První víkend něco kolem stovky, druhý pak přes osmdesát mladých hokejistů. Svého syna do programu Komety přihlásil také Zdeněk Rožnovský, jehož šestileté dítko je v přípravce a 1. třídě. „Hokejový víkend absolvujeme poprvé a teprve se s ním seznamujeme, ale zatím se mi program velmi líbí a osobně jsem spokojen. Syn má radost a těší se, že se potká s klukama a je v kolektivu," pochvaluje si Zdeněk Rožnovský, jehož syn působí v brněnské Kometě.

Fotografie z Hokejového víkendu naleznete ZDE.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál