Druhý zápas na venkovním kluzišti v řadě. Kometa míří do Třince

Druhý zápas na venkovním kluzišti v řadě. Kometa míří do Třince
 

B r n o – Hokejisty Komety nečeká po pátečním duelu s Litvínovem nic jednoduchého. Z 312 kilometrů vzdáleného Litvínova se musí přesunout do takřka 200 kilometrů vzdáleného Třince, kde budou v neděli od 15:00 čelit tamním Ocelářům. Půjde o poslední vzájemné střetnutí Komety se slezským celkem v základní části. Modrobílí zahajují závěrečnou čtvrtinu soutěže.

 

Hokejisté Komety se aktuálně mohou pochlubit vynikající formou. Tahají šňůru sedmi zápasů, kterou naposledy rozšířili v pátek vítězstvím na ledě Litvínova v poměru 4:1. O vítěznou trefu se postaral kanadský forvard Alexandre Malett, který je s dvanácti přesnými zásahy nejlepším střelce brněnského celku. Účet duelu uzavřel v 59. minutě střelou do prázdné brány Martin Dočekal, jemuž patří před startem závěrečné čtvrté čtvrtiny soutěže společně Michalem Moravčíkem z Plzně prvenství v tabulce pravdy. Dočekal má aktuálně 23 kladných bodů.

Třinečtí hokejisté v dosavadním průběhu TELH vybojovali v 39 utkáních 70 bodů, což posouvá tým trenéra Václava Varadi na průběžnou čtvrtou příčku. Hráči ze Slezska se i v letošní sezóně prezentují ofenzivním hokejem, neboť nastříleli soupeřům 111 branek. Co se týče vstřelených branek, tak jsou v celé extralize lepší pouze dva celky, vedoucí Plzeň a druhé Vítkovice.

K vysoké produktivitě Ocelářů dopomáhá zcela evidentně vysoký počet střel, který je dokonce nejvyšší v celé soutěži. Hokejisté s drakem na hrudi vypálí na brankáře soupeře v průměru 30,44 střel/zápas. Nedělní soupeř Komety také disponuje výbornou hrou v oslabení, dokonce nejlepší v lize. Oceláři dokážou ubránit 89, 53% a navíc dokázali již pětkrát v oslabení skórovat.

Při pohledu na osobní statistiky není nutno dlouho přemýšlet, proč jsou třinečtí tak produktivní. Martin Růžička se opět vrací do excelentní formy a v letošním ročníku již přispěl 23 brankami a připsal si také 20 asistencí. V celkovém součtu tak můžeme mluvit o druhém nejlepším střelci ligy a třetím nejproduktivnějším hráčem. Nebezpečným může být také Tomáš Marcinko, který se do statistik zapsal již třináctkrát jako střelec a devatenáctkrát jako nahravač.

V brankovišti Ocelářů se v aktuální sezóně objevují tři jména - Šimon Hrubec, který naskočil do 32 utkání, Peter Hamerlík, jenž se objevil na ledě v pěti případech a Jan Strmeň s pěti starty. Nejlepšími statistikami se může pyšnit prvně jmenovaný, jenž dosáhl úspěšnosti zákroků 92,90% a jeho průměr inkasovaných branek činí 2,12.

39. kolo TELH
neděle
14. 1. 2018
15:00 hod.
Online přenos
HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno Werk Arena, Třinec

Kometa se v případě triumfu může vyhoupnout na čtvrtou příčku a může také překonat svou prozatím nejdelší výherní sérii v letošní sezóně. Vylepšit si osobní statistiky může Michal Gulaši, který vede Radegast Index celé extraligy v měsíci lednu. Jeho RI činí 16 bodů.

 
 

×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál