Naše forma je příjemná, ale nebylo lehké naskočit do rozjetého vlaku, přiznává Marek Langhamer

Naše forma je příjemná, ale nebylo lehké naskočit do rozjetého vlaku, přiznává Marek Langhamer
 

B r n o – Návrat ve velkém stylu. Po pětizápasové absenci, která byla zaviněna zraněním, se brankář Marek Langhamer vrátil do brankoviště brněnské Komety. Spolu s kolegou Markem Čiliakem se oba předhání v tom, kdo v utkání předvede lepší výkon. V Třinci dostal od trenérů důvěru tentokrát český gólman a rozhodně nezklamal. Pochytal pětatřicet střel a především v přesilovkách Ocelářů musel být velmi pozorný.

 

Jak jste si užil návrat do brankoviště?
Užil jsem si to moc. Pauza nebyla naštěstí nějak dlouhá. Přesto, začátek utkání byl pro mě docela těžký. Třinec se dostal do šance až kolem desáté minuty, dlouho jsem neměl zákrok. Pak už to bylo dobré a dostal jsem se do toho. Zápas jsme naštěstí zvládli a máme tři body.

Zdravotně tedy už všechno v pořádku?
Už je to dobré a jsem v pořádku. Soustředil jsem, abych se co nejdřív uzdravil.

Trenéři vás postavili při svém příchodu do utkání se Spartou, po uzdravení pro změnu s Třincem. Všechno těžké zápasy...
Samozřejmě, na druhou stranu soupeři se nedají vybírat. Chci hrát, možná je pro mě i trošku lepší, když chytám proti týmům, jako je Sparta nebo Třinec. Oba týmy hrají výborně, doma jsou silní, bohužel škoda té prohry v Praze.

Máte v Kometě a vlastně i v extraligové kariéře odchytané čtyři zápasy, pouze jeden z nich znamenal prohru. Prozatím spokojenost s novým angažmá?
Myslím, že ano. Mrzelo mě to zranění, které jsem si přivodil. Chtěl jsem po něm najít ten svůj rytmus, což se mi v Třinci povedlo.

Marek Langhamer si užívá vítězné děkovačky s brněnskými fanoušky. Foto: Roman Kantor.

Co říkáte na výbornou fazónu, kterou Kometa momentálně natahuje na šňůru osmi zápasů?
Je to zásluha všech hráčů. Kluci hráli v obraně výborně, ať už jsem chytal já, nebo Čilo. Forma je příjemná, nebylo lehké naskočit do toho rozjetého vlaku. Kluci jsou teď rozjetí, šlape jim to, o to víc to bylo v Třinci pro mě těžší.

Hned v úterý vás čeká další těžký duel ve Zlíně. Ševci mají rovněž solidní formu, doma porazili Plzeň a Vítkovice a zuby si brousí na další soupeře...
Určitě nás nečeká nic lehkého. Soupeř hraje dobře v obraně, tu navíc drží brankář Libor Kašík. Bude důležitá první třetina a uvidíme, s čím přijdou oni.

Prodlužovat vítěznou sérii i nadále, to by nebylo špatné, souhlasíte?
Rozhodně to láká. Dokud výhry budou a budeme vozit body i z venku, tak to bude super. Tabulka je našlapná, pořád je spousta času se posunout, může to dopadnou jakkoliv. A já doufám, že pro nás co nejlépe.

Sledujete tabulku extraligy? Od šestého místa už je docela bodová propast. Věříte, že umístění do šestého místa by mohlo vyjít s předstihem oproti loňsku?
Vypadá to dobře, ale musíme se soustředit na další nejbližší zápasy a dál sbírat body. Nic není rozhodnuto a play-off je ještě daleko.

Jak se vám zhruba měsíc po návratu ze zámoří zamlouvá česká extraliga?
Řekl bych, že je to trošku jiný sport. Na všechno je o něco víc času, hráči nehrnou vše hned před bránu, ale čekají na svou šanci. Více se nahrává, kombinuje. První týden byl pro mě problém hřiště, ale už jsem si zvykl a mělo by to být v pořádku.

Masku si necháte přemalovat na modro-bílou?
Nechávám, ale chvíli to ještě potrvá. (úsměv)

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál