1948 - V. ZOH Svatý Mořic, Švýcarsko
Asi nejlepší reprezentační výběr před-naganské éry. V brance Modrý, obránci Trousílek, Hajný, třebíčský Sláma, útočníci Zábrodský, Troják, Konopásek, Roziňák, Drobný… a mezi nimi dva budoucí trenéři Komety: Augustin Bubník a Vladimír Bouzek. Bezbrankový zápas s Kanadou patřil k lahůdkám olympijských her.
1952 - VI. ZOH Oslo, Norsko
RH Brno sice ještě neexistuje, ale v reprezentaci patří k oporám Vlastimil Bubník, Bronislav Danda a Slavomír Bartoň. Československo skončilo třetí.
1956 - VII. ZOH Cortina D´Ampezzo, Itálie
Nešťastná Cortina strašila československé hráče, trenéry i fanoušky hodně dlouho. Zásah funkcionářů do nominace a následný diktát přátelských zápasů narušil koncepci brněnského trenéra Vladimíra Bouzka. Až páté místo vyvolalo patřičnou zlobu u fanoušků. V Itálii reprezentovali Československo kromě Bouzka také Jan Kasper, kompletní první a druhý útok Komety ve složení Vlastimil Bubník, Slavomír Bartoň, Bronislav Danda a Zdeněk Návrat, František Vaněk a Bohumil Prošek. Do Brna se brzy přesune také Václav Pantůček.
1960 - VIII. ZOH Squaw Valley, Spojené státy americké
Zámořské olympiády nepřejí československému hokeji. Po Cortině fanoušci vyhlíželi medaili, ale reprezentanti skončili „jen“ čtvrtí. Trenérem mužstva byl Eduard Farda, ve svém týmu měl kromě jiných také brankáře Vladimíra Nadrchala, obránce Jana Kaspera, Rudolfa Potsche, Františka Mašlaně, kompletní útok Vlastimil Bubník, Václav Pantůček, Bronislav Danda a sehranou dvojici František Vaněk a Josef Černý. Desátým útočníkem byl Jaroslav Jiřík.
1964 - IX. ZOH Innsbruck, Rakousko
Po dvou hubených olympiádách přichází medaile. Poprvé v Innsbrucku reprezentovala budoucí brankářská dvojice Komety Vladimír Nadrchal a Vladimír Dzurilla, obránce Rudolf Potsch, zakládající hráč RH Brno Stanislav Sventek a v útoku trio Vlastimil Bubník, Josef Černý a Jaroslav Jiřík.
1968 - X. ZOH Grenoble, Francie
Československo na vrcholném turnaji sezóny poráží Sovětský svaz, ale prohra s Kanadou reprezentantům bere zlaté medaile. Československou branku hájila opět dvojice Vladimír Dzurilla, Vladimír Nadrchal, v obraně se zabydloval Oldřich Machač, na křídlech Golonkova útoku zazářili Jaroslav Jiřík a František Ševčík. Nechyběl ani Josef Černý.
1972 - XI. ZOH Sapporo, Japonsko
V Japonsku Čechoslováci nepropadli, ale o zákulisí hokejového turnaje na této olympiádě se spekuluje dodnes. Na protest se Josef Černý, kapitán národního mužstva, vzdal po OH reprezentace. Jeho spoluhráči byli brankář Vladimír Dzurilla, obránce Oldřich Machač a v útoku Richard Farda.
1976 - XII. ZOH Innsbruck, Rakousko
Po dvanácti letech návrat na místo činu a stříbrné medaile. Takové byly ZOH v roce Kanadského poháru a zlatých Katowic. Jistotou zadních řad byl jako již tradičně Oldřich Machač, jenž byl také jediným zástupcem Komety na této sportovní slavnosti.
1980 - XIII. ZOH Lake Placid, Spojené státy americké
Další zámořská olympiáda. Po Squaw Valley byl rok 1980 z československého pohledu dalším olympijským propadákem. V ambiciózním mužstvu chytal Karel Lang (byť jeden zápas – proti Rumunsku), ovšem již na dalších akcích byl jasnou reprezentační jedničkou. Žádný jiný hráč Komety na těchto OH nehrál.
1984 - XIV. ZOH Sarajevo, Jugoslávie
Stříbrná medaile (škoda prohry 0:2 se SSSR ve finálové skupině, mohlo být i zlato) a vítězství reprezentanta NSR Ericha Kühnhackela v kanadském bodování turnaje (Künhackel je československý rodák a odchovanec Sokolova). To jsou dva aspekty ZOH v Jugoslávii. V obraně československé reprezentace odehrál zápasy Radoslav Svoboda.
1988 - XV. ZOH Calgary, Kanada
A do třetice. Zámořské olympiády... Až šesté místo v Calgary bylo vyvrcholením krize v reprezentaci vedené Jánem Starším a Františkem Pospíšilem. Karlu Langovi nominaci „vyfouknul“ Petr Bříza, třináctým útočníkem byl Radim Raděvič.
1992 - XVI. ZOH Albertville, Francie
Doba bronzová československého hokeje. Kometa právě sestupuje z extraligy, reprezentační dres obléká její budoucí hráč Leo Gudas a trenér Ladislav Lubina, asistentem hlavního kouče Ivana Hlinky je Jaroslav Walter. Z původní nominace vypadl Karel Lang (již co by hráč Krefeldu), který se trenérům z účasti na ZOH omluvil.
1994 - XVII. ZOH Lillehammer, Norsko
Nepovedené čtvrtfinále s Kanadou (prohra v prodloužení) mělo i „modrobílé“ zastoupení. Ze švédské ligy se dostal do nároďáku Tomáš Sršeň.
1998 - XVIII. ZOH Nagano, Japonsko
Přepište dějiny, otevíráme zlatou bránu…. To jsou dva nejslavnější slogany z osmnáctých her. Na hvězdné soupisce najdeme hráče, který později patřil k oporám Komety - Jiří Dopita. Kometa měla i oficiálního reprezentanta, lékařem mužstva byl MUDr. Zdeněk Ziegelbauer, toho času lékař HC Kometa Brno.
2002 - XIX. ZOH Salt Lake City, Spojené státy americké
Ani napočtvrté se na severoamerické půdě nedočkala reprezentace medaile. Nervy drásající čtvrtfinále s Ruskem přineslo jen jednu jedinou branku. V reprezentaci nastupoval odchovanec brněnského hokeje Martin Havlát, Petr Sýkora s Kometou absolvoval letní přípravy 2008 a 2009, oporou byl nestor Jiří Dopita, v obraně se objevil Tomáš Kaberle, hvězda Toronta. O angažmá v Kometě neměl v té době ani ponětí.
2006 - XX. ZOH Turín, Itálie
Bronzové medaile jsou bezpochyby úspěchem, i když našinec je stále namlsaný naganským úspěchem. I tentokráte měla Kometa zastoupení: v realizačním týmu - MUDr. Zdeněk Ziegelbauer coby ryzí reprezentant brněnského klubu, na lavičce trenér Alois Hadamczik a asistent hlavního trenéra Mojmír Trličík. V poli hrající Tomáš Kaberle stále nepomyslel o budoucím angažmá v Brně, stejně jako jeho parťák v útoku Martin Erat. Pro něj to bylo první (a rozhodně ne poslední) setkání s olympijskými kruhy.
2010 - XXI. ZOH Vancouver, Kanada
Jak dopadne další zámořská mise? Nijak slavně. V celkové tabulce patřila české reprezentaci sedmá příčka. V obraně řádil Tomáš Kaberle (Toronto), v útoku nastupovali několikazápasový komeťák Roman Červenka a také Martin Erat.
2014 - XXII. ZOH Soči, Rusko
V Soči vypadla česká reprezentace ve čtvrtfinále a výsledky týmu zůstaly celkově za očekáváním. Hlavní trenérem na turnaji byl opět Alois Hadamczik, v obraně nastupovali Tomáš Kaberle (toho času hráč Kladna), Michal Barinka, v útoku Roman Červenka a Martin Erat.
2018 - XXIII. ZOH Pchjongčchang, Jižní Korea
Jižní Korea hostí dvacáté třetí zimní olympijské hry. A po dlouhé době se na nich představí kmenoví hráči Komety. V obraně budou trenéři spoléhat na Ondřeje Němce, kapitánem mužstva bude Martin Erat, jenž si připíše čtvrtý start na olympiádě. Slovensko reprezentuje útočník Marcel Haščák. Třetí start na OH zaznamená několikazápasový komeťák Roman Červenka.