Ivan Baranka po debutu v Kometě: Jsem v top klubu, který má jen ty nejvyšší cíle

B r n o – Pod Špilberkem nebyl ani čtyřiadvacet hodin a už nastoupil do prvního ostrého zápasu za Kometu. Ivan Baranka neměl na rozkoukání příliš mnoho času, zkušený slovenský bek však chytil šanci za pačesy a u vítězství 3:1 nad Karlovými Vary přispěl jednou asistencí. Po utkání se třiatřicetiletý obránce podělil o své dojmy.

Jak jste se cítil v prvním zápase za Kometu po pro vás hodně hektickém dni?
Měl jsem to ráno hodně rušné, mám za sebou různá setkání, takže teoreticky jsem připraven. Teď už zbývá to jen převést do praxe. Myslím si, že v zápase tam stále byly nějaké rezervy, ale čím více budu s týmem trénovat a také hrát, tím to bude lepší.

Do utkání s Karlovými Vary jste nastoupil po boku Ondřeje Němce, a to hned v prvním obranném páru. Pomohl vám v začátku?
Ondra je zkušený bek, ale pomohli mi všichni spoluhráči v naší pětce, co byli s námi na ledě. Odehráli jsme slušný zápas, prostor ke zlepšení ale samozřejmě stále je. Spoluhráčům musím poděkovat za bojovnost a za získané tři body.

Dodal vám rychle vypracovaný náskok 3:0 potřebnou pohodu?
Pomohlo to, ale na druhou stranu mám pocit, že jsme se na druhou třetinu uklidnili až moc. Naštěstí to ale dobře dopadlo a jsou to ubojované a dobré tři body.

Slovenský bek při své premiéře za Kometu proti Karlovým Varům. Foto: Jiří Grulich

Kdy jste vůbec přicestoval do Brna?
Do Brna jsem přijel ve čtvrtek večer, vyložil jsem si věci, které ještě byly mokré z tréninku, a ráno už jsem hlásil na tréninku Komety.

A kdy naopak poprvé vyplavaly na povrch první informace o vašem možném přestupu?
Poprvé jsem o zájmu Komety slyšel před zápasem s Vítkovicemi ve středu, kdy jsme hráli proti Pardubicím. Dále se řešily různé věci a po čtvrtečním tréninku už jsem si sbalil věci a zamířil jsem do Brna.

Jak se vám zatím po jednom celém dni v Kometě líbí?
Ocitl jsem se v top klubu, který má jen ty nejvyšší cíle. Jsem rád, že jsem tu, a budu dělat všechno pro naše mužstvo, aby bylo úspěšné.

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál