Ještě můžeme vybojovat medaili, věří po druhé prohře Patrik Nečas

V í t k o v i c e – Ani ve druhém utkání na Mládežnickém mistrovství České republiky nedokázali brněnští starší žáci bodovat. Po prohře 1:6 s Vítkovicemi se trenér Jiří Mífek udělal v sestavě pár změn. Do zápasu proti Kladnu, který starší žáci prohráli 1:7, už zasáhl střelec jediného branky Komety Patrik Nečas. Drobný útočník měl kromě té gólové také několik dalších šancí, patřil mezi nejaktivnější hráče a ukázal tak, že své místo v sestavě si zaslouží.

Jak bys zhodnotil dnešní utkání?
Zezačátku to bylo herně poměrně vyrovnané. Ve druhé třetině se nám podařilo i snížit, ale pak jsme dostali smršť tří gólů ve třech minutách. Potom už jsme to celkem vzdali a utkání jenom dohrávali.

Vstřelil jsi jediný gól svého týmu, jak to vypadalo z tvého pohledu?
Ten gól byl hlavně zásluhou Michala Nekvapila. On to všechno vybojoval a mně už to jen nahrál na dorážku do prázdné.

Ve třetí třetině jsi měl dobrou možnost snížit. Co se tam stalo?
Puk mi poskakoval, navíc jsem to měl na bekhend. Byla to pomalá střela, gólman si s ní poradil.

Dvě prohry nejsou ideální začátek. Myslíš, že ještě máte šanci na dobré umístění?
Hlavně se teď musíme soustředit na další zápasy. Věřím, že ještě dokážeme vybojovat medaili.

Zítra vás čeká Sparta, jak to vidíš?
To bude velmi těžký zápas. Sparta je tady asi nejlepší tým, má hodně dobré hráče. Jsou vysocí, což je třeba pro mě problém. (úsměv) Ale já doufám, že si dokážu přenést formu z tohoto zápasu.

Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians