.

Juniorka i starší dorost hrají v úterý v DRFG Areně o postup v play-off!

B r n o – Hned dvojitá porce zápasů mládežnického hokeje čeká fanoušky, kteří si v úterý 15. 3. 2016 najdou cestu do brněnské DRFG Areny. Nejprve se o postup do semifinále extraligy staršího dorostu poperou svěřenci Marka Moskala, kteří vedou v sérii se Slávií hrané na dva vítězné zápasy 1:0. Utkání začíná v 13:30. Ve druhém zápase přivítají junioři již potřetí v sérii na domácím ledě Karlovy Vary, se kterými sice právě první dvě utkání doma prohráli, na ledě soupeře však opláceli stejnou mincí. Série se tak za stavu 2:2 na zápasy stěhuje opět do jihomoravské metropole, kde se od 18:00 utkají oba celky v rozhodujícím pátém zápase celé série. Vítěz bere vše, naopak poraženému sezona končí.

Starší dorostenci prošli do čtvrtfinále přes Mladou Boleslav, kterou v osmifinálové sérii přehráli 3:1 na zápasy. Čtvrtfinálová série začala v neděli 13. 3. na Zimním stadionu Eden v Praze, kde se do vedení dostali rychle sešívaní. Oba celky následně předvedly rychlé obraty, ten klíčový si ale připsali Brňané, kteří v polovině utkání zásluhou Jana Hasoně vyrovnali a obrat dokončil při přesilovce v prodloužení stylově kapitán Libor Zábranský.

První utkání série
3:4pr.
(3:2, 0:1, 0:0 - 0:1)

Junioři nevstoupili do play-off, v němž si pro osmifinálové boje vybojovali možnost začít na domácím ledě, příliš dobře. V prvním utkání zvítězili Karlovarští po nájezdech 2:1, ve druhém pak stejným poměrem v řádné hrací době. Brňané tak odjížděli na západ Čech s hrozbou konce sezony, kterou však díky skvělému dvojutkání odvrátili. Ve třetím zápase zvítězili po obratu a vítězné brance v prodloužení zásluhou Dominika Pokorného 3:2, zatímco čtvrtý díl série odvládli jednoznačně 6:3 a za vyrovnaného stavu se oba týmy ještě jednou vracejí na led brněnské DRFG Areny!

Vzájemná střetnutí v sérii
1:2sn.
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
(0:2, 0:0, 1:0)
2:3pr.
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
(1:2, 1:2, 1:2)

Přijďte oba brněnské mládežnické celky podpořit v boji o postup do další fáze play-off, jste srdečně zváni!

Pohled trenérů

Asistent trenéra juniorů Karel Beran: „Věřili jsme, že zvládneme sérii vyrovnat. Hlavně kvůli druhé a třetí třetině druhého utkání ve Varech, kde jsme jasně dominovali. Samozřejmě bylo potřeba i trošku štěstí. Bylo by moc pěkné, kdyby se nám v Brně podařilo sérii otočit a dotáhnout do zdárného konce. I když je psychická výhoda na naší straně, v úterý se bude začínat za stavu 0:0.“ Hlavní trenér staršího dorostu Marek Moskal: „Před zápasem v Praze jsme měli s klukama video a plány, které se potvrdily. Podařilo se nám vyhrát. Chtěli bychom pokračovat v taktice, kterou jsme si určili před sérií. Nebudeme nic měnit. Slavie je velmi dobrý tým, jeden z nejlepších v soutěži. Jsou bruslařsky i individuálně dobře vybavení. Bude to hlavně o bruslení.“