Juniorka zná rozlosování soutěže. Extraligu zahájí doma proti Salcburku

B r n o – Jak již možná víte, mládežnické soutěže prošly před letošním ročníkem znovu velkou reorganizací. Od sezóny 2018/19 se bude hrát extraliga juniorů a nově dorostu. A právě rozlosování DHL extraligy juniorů a další podrobnosti k tomu spojené vám nyní přinášíme. Mistrovská Kometa byla nalosovaná do skupiny C, ligový peloton zahájí 6. září domácím utkání proti rakouskému Salzburku.

Novou juniorskou extraligu si zahraje 24 celků, které budou v první části územně rozděleny do čtyř skupin po šesti. Úřadující mistr a vicemistr staršího dorostu se znovu potkají v jedné skupině, České Budějovice tedy vyzvou Salcburk čtyřikrát během úvodních tří měsíců. A to jim navíc do skupiny C připadla také Kometa, tedy nejnovější juniorský šampion.

Nováček z Přerova byl zařazen do skupiny D po bok Vítkovic, Třince, Zlína, Havířova a Vsetína. Změna formátu od sebe odtrhla dvojici pražských „S“; zatímco Slavia bude hrát v západní skupině A třeba s aktuálně nejúspěšnějším českým klubem z Plzně, Sparta jde do skupiny B. V té se nic nezmění například na východočeském derby.

V základních skupinách se všechny týmy utkají čtyřkolově, sehrají tak dvacet zápasů. Hracími dny jsou pátek a sobota, pouze v případě „mezinárodní“ skupiny C předběžně čtvrtek a sobota. Úvodní kolo je naplánováno na pátek 7., respektive čtvrtek 6. září, závěrečné pak na sobotu 24. listopadu.

O dalším systému soutěže stejně jako o technických normách rozhodne na svém jednání výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, konečný formát juniorské extraligy tak představíme v dalších dnech.

Rozlosování juniorské soutěže ZDE.

Skupina A

• Piráti Chomutov