Juniorku i dorost čekají tento týden dva zápasy, jeden doma a jeden venku

B r n o – Ve druhém zářijovém týdnu čekají na mládežnické týmy Komety celkem čtyři zápasy. Junioři ve čtvrtek zavítají na led Žďáru nad Sázavou, dorostenci zase hrají ve stejný den s Duklou v Jihlavě. V sobotu pak juniorka přivítá olomouckou Moru a dorost vyzve, též na svém ledě, žďárské Plameny.

Junioři budou po dvou porážkách bojovat o první vítězství

Juniorka se vrátila z rakouského Salcburku s neúspěchem a dvěma porážkami na kontě. Od silného soupeře, mimo jiné také finalisty loňského ročníku Extraligy staršího dorostu, schytala v prvním utkání nepříjemných deset gólů a podlehla mu 10:3. V dodatečných nájezdech už ale byli úspěšnější hráči Komety a získali alespoň bod. Druhé utkání nebylo tak gólově bohaté, ale i tak se po výhře 4:0 znovu radovali domácí, kteří byli tentokrát šťastnější i v nájezdové loterii.

Junioři jsou tak nyní odhodláni poprvé v novém ročníku zvítězit. První příležitost k tomu budou mít už ve čtvrtek, kdy se postaví hráčům Žďáru nad Sázavou. V tabulce skupiny C se Kometa po dvou odehraných zápasech nachází na posledním šestém místě se ziskem jednoho bodu. Její poměr vstřelených a inkasovaných gólů zatím není úplně lichotivý, konkrétně 3:14. Nejvíce bodů, přesněji dva, mají na kontě Michal Kunc, střelec dvou branek, a Vojtěch Kadlic, jenž dvakrát asistoval. Úspěšnost brankáře Filipa Kašpara, který odchytal více minut, je 85,11 %.

Žďár nad Sázavou se nachází v tabulce na pátém místě se třemi získanými body, na Kometu má tedy náskok dvou bodů. Plameny se na začátku sezony utkaly dvakrát s Olomoucí. Na domácím ledě ji dokázaly rozstřílet 6:1. Prodloužení však ovládli Kohouti. Na stadionu Mory už Žďár tak úspěšný nebyl. V základní hrací době prohrál 5:2 a neuspěl i v nájezdovém rozstřelu. Nejvíce kanadských bodů získali útočníci Jakub Konečný (2+2) a Martin Nagy (1+3).

3. kolo DHL Extraligy juniorů
čtvrtek
13 .9. 2018
18:00 hod.
SKLH Žďár nad Sázavou HC Kometa Brno Zimní stadion, Žďár nad Sázavou

O dva dny později se junioři poprvé v sezoně představí na domácím ledě. Do Brna dorazí olomoucká Mora. Její úvodní dva zápasy už jsme si představili, protože hrála se Ždárem. V tabulce se Kohouti nachází na druhé příčce s pěti získanými body. Dva hráči mají po dvou zápasech slušnou bilanci dvou gólů a tří přihrávek, konkrétně jsou to Josef Podlaha a Michal Matiaško.

4. kolo DHL Extraligy juniorů
15. 9. 2018
16:30 hod.
HC Kometa Brno HC Olomouc DRFG arena, Brno

Dorost se pokusí navázat na vysokou výhru

Dorostenci načali nový ročník výborně. Proti Havlíčkovu Brodu si připsali všechny čtyři body po vítězství 8:1 v základní hrací době i nadstaveném prodloužení.

V tabulce skupiny Střed se díky skóre dostali na třetí pozici. V úvodním zápase si dva hráči Komety připsali tři kanadské body. Přesněji to byli Nesim Harmim (2+1) a Ivo Sedláček (1+2). Brankář Ondřej Bizoň má po povedeném utkání úspěšnost zákroků 95,45 %.

Čtvrtečním soupeřem dorostu bude jihlavská Dukla. Jihlava sezonu neodstartovala už tak dobře, když českobudějovickému Motoru podlehla 3:1. V nadstavbě se jihlavským podařilo uspět a odvést domů aspoň bod. Větší množství hráčů z Jihlavy má na kontě jeden kanadský bod, vypíchnu střelce Davida Polodnu a Ondřeje Brožu.

2. kolo ELIOD Extraligy dorostu
13. 9. 2018
15:00 hod.
HC Dukla Jihlava HC Kometa Brno Horácký zimní stadion, Jihlava

V sobotu se dorostenci představí na domácím ledě. Do DRFG areny přijede na utkání Žďár nad Sázavou. Plamenům se úvodní zápas vůbec nepodařil, protože ze souboje s Mladou Boleslaví si přivezly vysokou porážku a nula bodů. V Brně tak budou chtít určitě uspět. Tři hráči si připsali kanadský bod, jediným střelcem je Michael Procházka.

3. kolo ELIOD Extraligy dorostu
15. 9. 2018