Juniory čeká nadstavba o play off, starší dorost se představí třikrát doma

Juniory čeká nadstavba o play off, starší dorost se představí třikrát doma
 

B r n o – Mládežnické soutěže pomalu plynou do své závěrečné fáze. Juniory čekají první boje v změněné nadstavbě o účast v play-off. Nejdříve se utkají s Vítovicemi, následně pak s Kladnem. Starší dorost čekají tři domácí utkání proti nejlepším týmům skupiny. Nejdříve do Brna zavítá rakouský Salcburk, následně Karlovy Vary a na závěr lídr z Plzně. Mladší dorost čeká tento týden pauza.

 

Brněnští junioři vstupují do druhé fáze soutěže, čeká je nadstavba o play off

Junioři zakončili základní část na prvním místě se ziskem sedmdesáti bodů a náskokem tří bodů na druhou Plzeň. O svém prvenství rozhodla Kometa v posledním utkání, kdy na ledě Energie dokázala otočit vývoj utkání a zvítězit jednoznačně 6:2. V nadstavbě bude, směrem k vyřazovací části, táhnout Brno hned několik hráčů. V brankovišti nejčastěji úřadoval Martin Holík, který odchytal dvacet utkání a drží si úspěšnost zákroků na 91%. Mezi obránci nejvíce vyniká Daniel Kowalczyk, jenž si připsal šest branek a osm asistencí. Především v tabulce pravdy má třináct kladných bodů. Ofenzívu pak táhne Matěj Svoboda, který vsítil jedenáct branek a na dalších třináct přihrál. Kanadské bodování táhne ovšem jiný hráč. A to Radim Ferda, jenž získal 25 bodů (8+17).

Základní část skončila, ale čas na odpočinek nebude. Již tento týden začne nadstavba, která prošla změnou. Zapomeňte na základní část a na získané body. Vše se maže a začíná od začátku. Prvních dvanáct týmů se rozřadilo do dvou skupin dle pořadí v základní skupině. Kometa, jako vítěz skupiny, byla zařazena do skupiny "A". Zde se potká s Kladnem, Hradcem, Slávií, Budějovicemi a Vítkovicemi. Vždy jednou doma a jednou venku. Do závěrečných vyřazovacích částí postupují čtyři týmy.

Prvním soupeřem Brna budou ve čtvrtek 1. února Vítkovice, které skončily na poslední dvanácté postupové příčce se ziskem čtyřiceti šesti bodů a záporným skóre. Vítkovice dostaly o dvanáct gólů více než vstřelily. V brance Ridery se nejčastěji objevil Matyáš Daňa, který si, po pětadvaceti odchytaných utkání, drží úspěšnost zákroků lehce nad 90%. Kanadské bodování vede nejlepší střelec Vítkovic- Josef Baláž, ten vsítil devatenáct branek a na dalších dvaceti čtyřech se podílel. Poslední utkání odehrály Vítkovice v sobotu, kdy nestačily na Slávii 3:6.

1. kolo DHL Extraligy juniorů - O účast v play-off
Čtvrtek
1. 2. 2018
17:45 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Vítkovice Ridera DRFG Arena, Brno

Již o den později, tedy v sobotu 3. února přijede na brněnský led Kladno. To skončilo v základní části na čtvrtém místě se ziskem dvaašedesáti bodů a nejmenším počtem obdržených gólů v celé soutěži. I tento fakt je vizitkou pro Davida Stahla, jenž odchytal osmadvacet utkání a procentuální úspěšnost má 91.80%. Nejlepším střelcem týmu je Krešimir Schildhabel. Ten dokázal vstřelit již osmadvacet branek. Díky tomuto číslu je i nejlepším střelcem celé ligy. Kladno odehrálo poslední utkání doma proti Jihlavě 7:4. Kolo před tím se střetlo právě doma s Brnem. Tento duel dopadl lépe pro Brno, které zvítězilo 4:3.

2. kolo DHL Extraligy juniorů - O účast v play-off
Sobota
3. 2. 2018
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno Rytíři Kladno DRFG Arena, Brno

Starší dorost čekají poslední tři domácí utkání před play-off

Brno s nachází ve skupině o play-off na jedenácté pozice se ziskem devatenácti bodů. Na desáté místo ztrácí Kometa pouze dva body a má dvě utkání k dobru. Obráceným směrem má před Vítkovicemi výhodu pouze jednoho bodu, ale i zde má Brno odehraných měně utkání. Přesněji jedno. Poslední utkání odehrálo Brno na ledě Hradce Králové, kde zvítězilo 3:1. Richard Zajíček byl u všech tří branek. Na první dvě nahrával a o třetí se postaral sám. Nejlepším střelcem Komety je Marek Minárik, který vstřelil šest branek a u dalších čtyř asistoval. V obraně se pak bodově nejlépe daří Janu Sedláčkovi, jenž si připsal osm asistencí.

Prvním soupeřem v novém týdnu bude rakouský Red Bull Salcburk, jedná se o dohrávku desátého kola. Salcburk se nachází na třetí příčce se ziskem dvaatřiceti bodů. Býci ztrácejí pouze tři body na čelo tabulky. Rakouský celek inkasoval nejméně gólů ze všech, pouze dvacet devět. V posledním utkání však dostal na domácím hřišti pět branek. Zasloužily se o to České Budějovice, které zvítězily 5:2. Nejlepším střelcem Salcburku a lídrem kanadského bodování je Marcel Barinka, ten dokázal vstřelit dvanáct branek a na dalších čtrnáct se podílet.

10. kolo Extraligy staršího dorostu
Pondělí
29. 1. 2018
15:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno EC Red Bull Salcburk DRFG Arena, Brno

V pátek zavítá do Brna celek z Karlových Varů. Ten se nachází se ziskem dvaceti sedmi bodů na čtvrté příčce. Na třetí Salcburk činí ztráta pět bodů. Směrem dolů v tabulce je to velice těsné. Až na devátý Mountfield má náskok čtyř bodů. V posledním utkání hrála Energie doma proti Kladnu a dokázala zvítězit 4:0. Nejúspěšnějším střelcem je s osmi góly Adam Křemen. Lídrem kanadského bodování je Vít Jiskra (6+10).

19. kolo Extraligy staršího dorostu
Pátek
2. 2. 2018
17:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Energie Karlovy Vary DRFG Arena, Brno

V sobotu přijede do DRFG Areny lídr tabulky - Plzeň. Ta dokázala ze sedmnácti utkání získat pětatřicet bodů. Má tak bod náskoku před Tygry z Liberce a dva body před Býky ze Salcburku. V minulém týdnu si Indiáni nejdříve poradili se Slávií a následně s Kladnem, které porazili 3:0. Gólově se nejvíce daří Martinu Langovi. Ten se radoval z gólu již patnáctkrát. Ve sbírání bodů je však lepší Radek Mužík, ten posbíral dvacet dva bodů (5+17).

20. kolo Extraligy staršího dorostu
Sobota
3. 2. 2018
16:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Plzeň 1929 DRFG Arena, Brno
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál