Juniory čeká utkání v Olomouci, dorost se pokusí udržet neporazitelnost

B r n o – Mládežnické soutěže pokračují i tento týden. Junioři ve středu vyrazí do Olomouce, kde je čeká odvetné utkání. V sobotu na domácí ledové ploše junioři Moru porazili a získali čtyři body. V sobotním duelu pak doma přivítají Jihlavu. Dorostenci by rádi nadále pokračovali na vítězné vlně. Svěřenci Marka Moskala odehrají ve středu zápas na domácím ledě proti Hradci Králové. V sobotu je pak čeká cesta do Pardubic, které momentálně drží druhou pozici.

Junioři chtějí navázat na úspěšný týden a přidat další výhry

Svěřencům Jana Zachrly se v minulém týdnu dařilo nadmíru dobře. Ve Žďáře nad Sázavou odehráli skvělý duel od prvních minut a výsledkem byla jasná výhra v poměru 5:1, a hlavně první tři body v novém ročníku. To sobotní duel doma proti Olomouci byl o poznání napínavější. Hanáci vedli už 3:0, ovšem Kometa duel otočila, znovu prohrávala, a nakonec znovu nepříznivé skóre překlopila na svou stranu. Suma sumárum, výsledkem bylo cenné vítězství 6:5, které modrobílé stvrdili ještě ziskem bonusového bodu v dodatečných nájezdech.

Modrobílým nyní v tabulce skupiny C patří čtvrtá příčka se ziskem osmi bodů. Jako první je ve středu odpoledne čeká odveta proti Olomouci, a to na Hané. Kohouti jsou na tom v tabulce téměř stejně, přičemž jsou jednu příčky za Kometou se ziskem sedmi bodů. Komu se odveta povede lépe a vybojuje důležité body?

9. kolo DHL Extraligy juniorů
středa
19 .9. 2018
17:30 hod.
HC Olomouc HC Kometa Brno Zimní stadion Olomouc

V sobotu se junioři opět po týdnu představí před domácím publikem a jejich soupeře bude poprvé v sezóně Jihlava. Ta se po čtyřech odehraných duelech krčí na chvostu tabulky skupiny C, nicméně na modrobílé ztrácí jen pouhé dva body. Dotáhne Kometa i druhý domácí duel sezóny do vítězného konce?

2. kolo DHL Extraligy juniorů
22. 9. 2018
17:00 hod.
HC Kometa Brno HC Dukla Jihlava DRFG arena, Brno

Dorostenci by rádi pokračovali na vítězné vlně

Dorost Komety zažívá skvělý vstup do nové sezóny. Během tří utkání ještě nenašel jediného přemožitele. V minulém týdnu družina Marka Moskala zavítala na led Jihlavy. Brněnští mladíci dokázali otočit vývoj utkání a vyhrát 4:3. V nadstavbě o čtvrtý bod se došlo až do nájezdů, kde výhru Komety zařídil Ivo Sedláček. Sobotní domácí duel proti Plamenům ze Žďáru byl pro Kometu méně napínavý. Mládežníkům se povedlo již v první třetině vsítit čtyři branky. Kometa během zápasu zvyšovala skóre a zaslouženě vyhrála 11:0. Skvělý výkon korunoval v prodloužení Jakub Brabenec, jenž svým třetím gólem v utkání zajistil Brnu i čtvrtý bod.

Dorostencům patří ve skupině Sever první místo se ziskem všech dvanácti bodů a skóre 26:4. Na druhé Pardubice má Brno náskok dvou bodů. Na třetí Hradec je to bodů pět. Nejlepším střelcem Komety je Ivo Sedláček, který se prosadil čtyřikrát a přidal ještě čtyři asistence. Na paty mu šlape Jakub Brabenec, ten dokázal ve dvou utkáních vstřelit taktéž čtyři branky a na dvě přihrát.

Středečním soupeře Komety bude Hradec Králové. Ten minulý týden také odehrál dvě utkání. Ve středu vyzval na svém ledě Liberec. Domácí se ve druhé třetině dostali do vedení o dvě branky, ale Liberec ve třetí části srovnal stav utkání. Zápas došel až do nájezdů, kde byl úspěšnější domácí celek. V sobotu zajeli hráči Hradce do Mladé Boleslavi, kde dokázali ve třetí třetině srovnat krok se soupeřem, takže se šlo znovu do nájezdů, které dopadly lépe pro Boleslav. Hradci patří třetí místo se ziskem sedmi bodů. Nejlepším střelcem Hradce je Šimon Marha, jenž se prosadil čtyřikrát a třikrát si připsal asistenci.

4. kolo ELIOD Extraligy dorostu
19. 9. 2018
17:00 hod.
HC Kometa Brno Mountfield HK DRFG arena, Brno

V sobotu vyrazí dorostenci do Pardubic. Ty se minulý týden utkaly nejdříve s Mladou Boleslaví, kterou dokázaly porazit 3:1. Úspěšné byly i v nadstavbě. V druhém utkání se Dynamo střetlo s Českými Budějovicemi. Zápas nabídl velké množství branek. Vítězně odešly z klání Pardubice, když vyhrály 6:5 po prodloužení. Pardubicím patří druhá příčka se ziskem deseti bodů. Nejlepším střelcem týmu je Daniel Hečík, jenž vstřelil tři branky a na dalších šest přihrál.

5. kolo ELIOD Extraligy dorostu
22. 9. 2018