Kádr prošel změnou, ale znovu chceme hrát co nejlépe, říká kouč staršího dorostu Marek Moskal

Kádr prošel změnou, ale znovu chceme hrát co nejlépe, říká kouč staršího dorostu Marek Moskal
 

B r n o – V posledních letech patří starší dorostenci Komety k absolutní republikové špičce. Před rokem na jaře modrobílí dorosteneckou extraligu ovládli, v uplynulém ročníku skončili druzí. Na Memoriálu Ivana Hlinky, kam jezdí aktuální nejlepší starší dorostenci, v uplynulých dvou letech zanechali výraznou stopu. Zda se podaří navázat na výkony svých předchůdců, i dalšímu ročníku, začnou modrobílí odkrývat od pátku, kdy jim na ledě nováčka soutěže Salcburku startuje nová sezona. Trenér výběru Marek Moskal upozorňuje, že kádr prošel před aktuálním ročníkem výraznou proměnou.

 

Jak vypadala příprava?
Máme za sebou klasickou letní přípravu. V srpnu jsme měli dvoufázové tréninky, čtyřdenní soustředění v Blansku a odehráli turnaj ve Vítkovicích. Výsledkově ještě máme na čem pracovat a spokojení nejsme. Letošní kádr je úzký, za celou přípravu jsme v kompletním počtu trénovali snad jednou nebo dvakrát. Hodně kluků bylo zraněných. Na druhou stranu je přístup hráčů v tréninku dobrý, snaží se.

Na úvod sezony hrajete dvojzápas s nováčkem soutěže Red Bullem Salcburk, co od toho zápasu očekáváte?
Jejich kádr asi bude silný, mají tam hráče i z jiných států, jsou tam Fini, Kanaďani, získali šikovné kluky ze Sparty, co dřív hráli proti nám. Určitě budeme chtít aspoň jedno utkání vyhrát, bude to začátek sezony, tak abychom se do nového ročníku dobře odrazili.

Někteří hráči z vašeho týmu chodí na některé tréninky s hráči A týmu. Může to pomoct třeba vašim přesilovkám?
Na tréninky s dospělými teď začali chodit obránci Jan Mlčák a Radek Kučeřík. Chodí jen na ty bruslařské a víceméně trénují jen varianty v oslabení, takže přesilovku si tam nijak nevypilují.

Budete obhajovat stříbro z minulého ročníku. Jak to bude těžké?
Bude to hodně těžké obhájit. Budeme se soustředit na první část sezony. Kádr se nám hodně proměnil. Hráči ročníku 1999 a někteří i z ročníku 2000 odešli do juniorky, takže my pracujeme s novými kluky. Soustředíme se hlavně na základní část a pak se uvidí. Chceme znovu hrát co nejlépe.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál