Kdybych věděl, že chytá Fiala, udělal bych nájezd jinak, směje se Černý

Kdybych věděl, že chytá Fiala, udělal bych nájezd jinak, směje se Černý
 

B r n o - Výsledkem 7:2 vyprovodil první tým tabulky ten poslední. Z Brna si tak Třebíč body neodváží. Za hosty zhodnotil sobotní utkání brněnský rodák Aleš Staněk (na snímku). Na druhé straně barikády se ke klání vyjádřili kouč Vladimír Kýhos a útočník Michal Černý.

 

V sestavě Třebíče se předvedlo hned několik hráčů, kteří v minulosti oblékali modrobílý dres Komety. Gólman Radek Fiala, útočníci Peter Sojčík, Petr Obdržálek, Tomáš Vrba a v Brně nejdéle působící Aleš Staněk, který se svěřil se svými pocity z návratu do haly Rondo. „Těšil jsem se hlavně na fanoušky, atmosféra byla jako vždycky výborná a konečně jsem si připadal, jako bych hrál doma,“ říká s třesoucím se hlasem. Kvůli vysokému počtu bývalých hráčů v týmu se nabízí otázka, zda exbrněnští hokejisté vypsali proti sokovi prémie.

„Já jsem nějakou svačinku vypsal, kdybychom tady něco uhráli, ale asi ušetřím,“ lituje útočník, který si proti svému mateřskému týmu zahrál letos už v Třebíči. „Tam to však bylo o hodně jiné. Kometa tehdy ještě nebyla tolik rozehraná, jako je teď. A hlavně jsme v Třebíči hráli celých šedesát minut. V Brně jsme teď hráli jen půlku zápasu, od půlky utkání jsme nehráli nic,“ říká sklesle Staněk, který brněnské diváky několik let bavil v útoku s Davidem Applem a Miroslavem Barusem.

Kouč Komety Vladimír Kýhos k novinářům přišel až po poctivé oslavě vítězství v hráčské kabině. „Dokud vyhráváme, tak chodím. Až nebudeme, tak nebudu,“ usmívá se. „Výsledek utkání hodnotím dobře, ovlivnilo ho ale i to, že jsme neproměnili ty tři samostatné nájezdy. Pak bychom vedli po první třetině 3:0 a mohlo to vypadat jinak, mužstvo by se uklidnilo,“ hodnotí hru svého týmu a pokračuje s komentářem Třebíče. „Soupeř předvedl bojovný výkon s agresivním pojetím. Ani za stavu 4:1 nebylo nic rozhodnuto, protože děláme zbytečné fauly, čímž jsme Třebíč vždycky postavili na nohy. Do doby, než nám to na konci zápasu začalo padat do branky, to byl od nás hokej s dost chybami. S hrou jsem tedy moc spokojen nebyl.“

Útočník Kostourek se po zápase svěřil, že trenér udělal v kabině po první nevydařené třetině „saigon“. Co na to sám kouč? „Žádný saigon nebyl, to on neví, co je, to ještě nezažil. Ten tu ještě nebyl a nerad bych ho udělal,“ směje se Kýhos a pokračuje. „Ale museli jsme se probudit. Do zápasu jsme vkročili vlažně, prvních pět minut si tým asi myslel, že přijela Třebíč, která jim tři body odevzdá. Říkám hráčům, že ať hrajeme s kýmkoliv, tak nikdo to neodevzdá, to si musí tým uvědomit. Po druhé třetině se výkon zlepšil a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ uzavírá hodnocení hry svého mužstva a přidává ještě jedno hodnocení. „Zase bych chtěl poděkovat divákům, protože je to nádhera. Doufám, že jsme je tedy brankami alespoň pobavili, protože od toho ten hokej je.“

Po dlouhé době neproměnil trestné střílení. To si však vynahradil při trefě v regulérním průběhu hry. Michal Černý byl dalším aktérem hodnocení zápasu: „Čekali jsme, že s Třebíčí to bude boj jako vždycky. Ale ten komplex ze zápasů s nimi už je pryč. Máme jiný mančaft, oni taky, navíc nehrají ten důrazný hokej, který nám dělal takové problémy. Trvalo nám, než jsme dali první gól, protože každý z těch slabších soupeřů přijede do Brna od začátku bojovat,“ vysvětluje Benzín.

„Ve druhé třetině jsme dali nějaké góly, rozjeli jsme se. Začátek třetí části nám zase trochu nevyšel, ale pak tam branky zase napadaly a myslím, že celkem jednoznačně jsme vyhráli.“ Na přetřes přišlo i jeho trestné střílení, ve kterých se většinou nemýlí. Dnes však ano.

„Bylo to hodně špatné, ale nejde, abych je pořád proměňoval, už to muselo přijít. Abych řekl pravdu, tak až při podávání rukou se soupeřem jsem si všiml, že chytal Radek Fiala. Při rozbruslení jsem se na něj díval, ale nevěděl jsem, že je to on. Škoda, znám ho trošku z Brna, hrával tu s námi. Poznal jsem ho, až si sundal masku. Kdybych to věděl, udělal bych nájezd úplně jinak, protože Radek chytá v opačném gardu,“ usmívá se zkušený útočník.

„Před mým již úspěšným gólem mi trenéři řekli, ať to udělám do bekhendu a vyšlo to. Kdy naposledy jsem vstřelil branku, která by nebyla z nájezdu, nevím. Přece jen už mám svůj věk a statistiky už nějak nesleduji,“ uzavírá pozápasové povídání Michal Černý.

 
 

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál