.

Kluci ukázali charakter a vnitřní sílu. Postup jsme si zasloužili, říká Libor Zábranský

Kluci ukázali charakter a vnitřní sílu. Postup jsme si zasloužili, říká Libor Zábranský
 

B r n o - Semifinálová série s Hradcem Králové je již minulostí. Brněnské Kometě se, podobně jako v letech 2012 a 2014, povedlo probojovat až do finále Generali play-off Tipsport extraligy. Pro majitele, generálního manažera a hlavního kouče Libora Zábranského je to tak již třetí finále za dvanáct let, co stojí v čele hokejové Komety. Jaké jsou jeho postupové pocity a co říká na finálového soupeře?

 

Kometa postoupila přes Hradec Králové do finále, byla to hodně těžká série?
Určitě ano. Hradec hrál jiným stylem, než ve čtvrtfinále Sparta. Byli urputnější, ale kluci ukázali charakter a vnitřní sílu. Na obou stranách byli výborní brankáři, což mělo častokrát vliv na průběh zápasu. Říkal jsem si - dvě stě minut nedostaneme v hrací době branku a stav série je 2:2. Nakonec to vyvrcholilo skvělým šestým zápasem, kdy do toho kluci na obou stranách dali úplně všechno.

Co si myslíte o zákroku Köhlera na obránce Ondřeje Němce?
Nemyslím si, že by chtěl někdo úmyslně jeden druhého zranit. Prostě to tak vyplynulo, je to pryč a hlavně, aby byl Ondra v pořádku.

Zažil jste někdy tak vypjaté utkání?
Nechtěl bych kritizovat výkony rozhodčích, ať si každý udělá obrázek sám a nejlépe jejich šéf Vladimír Šindler, který svou práci podle mého názoru dělá dobře. Chápu, že i oni jsou v emocích a jsou pod tlakem.

Neuvažovali jste o vetaci rozhodčích?
Před play-off jsme řekli, že se budeme soustředit pouze na sebe. Rozhodčí kritizovat a vetovat nebudeme.

Když se podíváme na průběh série, kde se lámal chleba? Bylo to v pátém utkání?
Kdyby Hradec v šestém duelu využil závěrečnou přesilovku ke konci třetí třetiny, mohlo být vše jinak a mohli jsme hrát třeba v Hradci sedmý zápas. Každé utkání bylo důležité a každé trochu jiné. Myslím si, že jsme venkovní duely odehráli velmi dobře a v celé sérii byli lepší. Vygradovalo to šestým zápasem před domácím publikem. Postup jsme si zasloužili.

Hlavní kouč Komety Libor Zábranský. Foto: Michal Eger.

Z další dvojice soupeřů do finále postoupil Liberec, co říkáte na tohoto soupeře?
Pokud bychom šli na Chomutov, museli bychom se připravovat trochu jinak. Vondrka měl výbornou formu, oba týmy mají velmi dobré gólmany. Na Liberec se musíme připravit trošku jinak. Kluci dostali dva dny volno, od úterý se začneme připravovat. Musíme zapomenout na to, že jsme s nimi v základní části získali deset bodů z dvanácti. Je to play-off. Bude to o detailech, o taktice a enormním nasazení.

Dalo by se říct, že zápas v Liberci byl pro Kometu důležitý, možná i zlomový. Výsledkově se zvedla, Marek Čiliak nabral výbornou formu…
Neřekl bych, že by se něco nastartovalo. Měli jsme i předtím dobré zápasy, ale je potřeba si uvědomit, že jsme měli těžká zranění hráčů. S každým týmem by tohle zamávalo, poté si to začalo sedat, hráči se vraceli na led, tvrdě se trénovalo a věřil jsem, že se zlepšení musí projevit.

Jak se vyvíjí situace kolem Martina Nečase?
V pondělí jsem dlouho hovořil s koučem Václavem Varaďou a naprosto jeho rozhodnuti respektuji. My Martina pustit musíme a víc bych to teď komentovat nechtěl.

Pokud je mistrovství světa dvacítek, existuje výjimka, že extraligu nemusí hrát zápasy mladí hokejisté. U kategorie U18 to však neplatí. Co na to říkáte?
Na mistrovství světa jedou například Škarek, Zadina, Kaut, ale výjimka se neruší. Je potřeba si uvědomit, že ať je to baráž nebo finále, tak majitelé platí hráče, celý rok se o něco snažíte a kluci v klíčové fázi sezóny odjedou na reprezentační akci. Je to nová věc, asi nikdo nepočítal s tím, že mladí hokejisté budou takhle důležití pro tým. Měli bychom se z toho poučit a udělat výjimku i v této kategorii.

Téma vstupenky na finále.
Bohužel ceny musejí být a jsou takové, jaké jsou a korespondují s náklady spojené s účastí v play-off. Čím výše klub postupuje, tím jsou logicky náklady větší. I přes velká jména, které jsme před sezónou přivedli, jsme vstupné na základní část a ani permice nezdražili. Dokonce jsme celosezónní permanentní vstupy zlevnili. Ten, kdo využil možnost koupit si celosezónní permanentní kartu, tak ho sezení při tomto daném počtu domácích play-off utkaní přijde na necelých 400 korun a stání na 200 korun. Tedy klub svým fanouškům dal jednoznačné možnosti a velké slevy a výhody už před sezónou. Samozřejmě je otázkou, proč tak málo fanoušků tuto nabídku využilo. Věřím, že všichni naši fanoušci klub podpoří v tak mimořádné sportovní události, jakou je účast ve finále extraligy našeho klubu. Věřím, že budou stát za našim týmem i nadále.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál