.

Kometa Golf Challenge 2017: Hokejisté hráli nejen s partnery klubu pro Nadační fond KOMETA

Kometa Golf Challenge 2017: Hokejisté hráli nejen s partnery klubu pro Nadační fond KOMETA
 

B r n o – Sobota 3. června roku 2017 přinesla krásné počasí, které bylo přímo zrozeno pro sportování. V Jinačovicích nedaleko Brna se uskutečnil již čtvrtý ročník charitativní akce - Kometa Golf Challenge, který se konal v golfovém resortu Kaskáda. Do parádního prostředí se sjeli partneři Komety, kteří ve flightech měli také hrající či nehrající hokejisty prvního týmu Komety. Celkový výtěžek bude směřovat na podporu Nadačního fondu KOMETA, který primárně pomáhá dětem s poruchami autistického spektra. Fotografie naleznete ZDE.

 

Stala se z toho tradice. Již čtvrtým rokem pořádá Kometa spolu s golfovým resortem Kasdáda charitativní akci za účasti partnerů klubu, všech hráčů a realizačního týmu Komety. Letošní ročník byl také otevřený pro golfisty z řad fanoušků našeho hokejového klubu.

Všichni se sešli v krásném prostředí nedaleko Brna. „Pozvali jsme naše klubové partnery, ale také jsme oslovili i širokou veřejnost, která se měla možnost přihlásit prostředním webových stránek Komety. Všichni se pak spolu s hráči mohli zúčastnit turnaje zakoupením tzv. flightu. Ten se skládal ze tří aktivních hráčů a jednoho aktivně hrajícího hokejisty. Případně ze čtyř hrajících golfistů, které doprovázel jako nehrající kapitán hokejista z našeho A-týmu," popisuje průběh turnaje obchodní a marketingová ředitelka Komety Lenka Plšková.

Program byl pestrý i po skončení turnaje. „Ocenili jsme nejlepší hráče, vyhlásili nejlepší flighty a poté proběhla tombola o ceny. Na závěr celého dne se uskutečnila dražba hokejových artefaktů kterou moderoval patron NF Kometa, herec Tomáš Matonoha. Veškerý výtěžek z golfového turnaje poputuje na účet Nadačního fondu Kometa, který se stará o děti s poruchou autistického spektra," říká Lenka Plšková.

Golfový turnaj má charitativní podtext. Výtěžek putuje na Nadační fond Kometa, jehož činnost přiblížily Tereza Kučerová a Lenka Staníčková. Nadační fond se zaměřuje na děti s poruchou autistického spektra. „V tuto chvíli registrujeme přes šedesát rodin, které využívají našich služeb. Mezi ně patří poradenství, výroba či zapůjčení pomůcek, literatury a zprostředkování osobní asistence," přibližuje Tereza Kučerová z Nadačního fondu.

Tohle jsou vítězové golfového turnaje. Jana Hrabě a Jan Hruška. Foto: Vít Novák.

„Rodiny velice oceňují volnočasové aktivity, které dětem nabízíme. Snažíme se vysvětlovat rodičům, jak s dětmi správně pracovat. Máme od klientů výborné ohlasy, jsou s námi spokojení, což je pro nás to nejdůležitější. Díky partnerům se nám v poslední roce podařilo vytvořit a spustit aplikaci, která usnadňuje dětem komunikaci s okolím. V rozvoji aplikace bychom chtěli pokračovat i v budoucnu," dodává Lenka Staníčková. „Samozřejmě bychom chtěly poděkovat partnerům za podporu a pomoc při rozvoji naší práce. Věříme, že si hráči a partneři čtvrtý ročník golfového turnaje užili a budeme se těšit na další společné setkání," uzavírá Tereza Kučerová.

V golfovém resortu Kaskáda se sešel celý tým Komety, který se zapojil do turnaje. Někteří aktivně, někteří ovšem jako doprovod, to je případ Ondřeje Němce. „Říkal jsem během týdne holkám z marketingu, že jsem nehrající asistent kapitána (smích). Užívám si krásného prostředí, ale jsem spíš negolfista. Sice jsem to dřív zkoušel, ale nemám na to trpělivost. Když bych viděl, že mi míček letí někam pryč, nejraději bych hůl zahodil," usmívá se letošní mistr extraligy.

Naopak někteří provozují golf aktivně, jako například Tomáš Svoboda, Vojtěch Němec nebo Jan Hruška. A právě posledně jmenovaný se stal celkovým vítězem turnaje Kometa Golf Challenge 2017. Za ženy byla nejúspěšnější Jana Hrabě ze společnosti Hošek Motor. V kategorii týmů získal putovní pohár pro vítěze druhý flight firmy Autocont.

K sobotnímu golfovému turnaji se také vyjádřila Veronika Mojžíšová - Sales & Marketing Manager Kaskáda Golf Academy. „Každoročně je na benefiční golfový turnaj Komety výjimečně krásné počasí podtrhující pohodovou náladu celého dne. Máme velkou radost, že se u nás Kometě líbí, a že pořadatelstvím tohoto turnaje můžeme přispět dobré věci. Spolupráce s Kometou si moc vážíme, vedle úspěchů v hokeji obdivujeme její zájem a aktivitu směrem k dětem, tím spíše dětem s poruchami autistického spektra. Je neuvěřitelné, kolik akcí bělem celého roku zorganizují, kolik toho pro rodiny připravují. Díky této spolupráci si na ledu mistrů měly možnost zabruslit i naše mladé golfové naděje, ochutnaly tak vítěznou atmosféru. Děti tak můžeme po vzoru Komety motivovat v tréninkové píli a cestě nejlepším výsledkům. Kometo děkujeme!

Partneři 4. ročníku Kometa Golf Challenge 2017.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál