Kometa je zpátky v tréninku. Máme možnost nabrat sílu před play-off, hlásí Jakub Krejčík

Kometa je zpátky v tréninku. Máme možnost nabrat sílu před play-off, hlásí Jakub Krejčík
 

B r n o – Hokejisté Komety se po krátkém volnu vrátili v pondělí na led, aby se co nejlépe připravili na letošní vrchol sezóny, který startuje za měsíc. Brňany může v reprezentační pauze hřát fakt, že mají v tuto chvíli jistotu účasti ve čtvrtfinále play-off a první pětku. Navíc mohou poskočit na třetí místo. Jak trávil volno a co na hráče v následujících dnech čeká, prozradil obránce Jakub Krejčík.

 

Jakube, jak jste prožil pětidenní volno a jaký byl pro vás návrat na led?
Myslím si, že návrat byl dobrý. Volno si každý užil a bylo ho celkem potřeba, protože jsme měli za sebou náročný program. Hrálo se prakticky každý druhý den a nebylo to snadné. Jsme zpět a každému trénink určitě chyběl, i když někdo řekne, že třeba ne, tak já už se do Brna těšil. Dva dny jsme byli s přítelkyní v Praze, měla státnice, které udělala a je magistra. Od pátku jsme byli v Beskydech, v klidu si odpočinout, dali jsme si wellness a prošli se. Bylo to fajn.

Někteří hráči sršeli nedočkavostí už v neděli a šli do posilovny nebo na led, byl jste také mezi nimi?
Ne, vůbec (smích).

Jaký vás čeká v reprezentační pauze program? Tedy krom ohlášeného přípravného duelu s účastníkem KHL týmem Soči.
Samozřejmě chceme zapracovat na kondičce, nabrat sílu v posilovně, protože v nahuštěném programu sezóny na to nebylo až tolik času. Takže se budeme soustředit především na kondici.

Vy jste nabral v posledních týdnech pořádnou formu, v extralize jste na druhém místě v kanadském bodování beků a i v Kometě jste na druhém místě v celkovém bodování hráčů. Budete si chtít přenést formu i do klíčové fáze sezóny?
Byl bych rád. Že mi to tam občas spadne, to je taková třešnička. Je ale důležité, že jsme se s předstihem dostali do šestky v tabulce a budeme chtít zbytek zápasů v základní části vyhrát. Hlavně se co nejlépe připravit na play-off.

Před pauzou se dařilo vám, ale i týmu. Je škoda, že se nehraje extraliga, nebo vám pauza přijde vhod?
Pět dní volna dost pomohlo, pauza přijde vhod. Měli jsme náročný program a teď máme čas nabrat sílu, kterou jsme ztratili v průběhu dvou měsíců, kdy se hrálo skoro pořád.

Je hodně odlišná loňská sezóna a ta letošní, která je olympijská?
Určitě je. Především v tom, že se normálně hraje v pátek a neděli. V pondělí nebo v úterý se dá dát tvrdší trénink, když se hraje obden, tolik času na to není. Nyní se hraje třikrát týdně a možná to má něco do sebe. Liga je hrozně vyrovnaná, v tabulce jsou minimální rozdíly. Každá sezóna má své pro a proti.

V loňském ročníku Kometa bojovala o účast v elitní šestce až do posledního kola, letos má jistotu čtvrtfinále již měsíc dopředu. Je to pro mužstvo klidnější situace a už teď se vlastně může připravovat na vrchol sezóny?
Je to pro nás rozhodně lepší situace. Minulý rok to bylo takové složitější, možná jsme měli před začátkem ligy v hlavách menšího strašáka, aby se to neopakovalo, ale letos to bylo poklidnější a jsme rádi, že můžeme být v pohodě. Nemusíme se bát, že když prohrajeme, nebudeme v šestce. Samozřejmě nějaké výkyvy během sezóny byly, hlavně kolem Vánoc, ale nějakou větší krizi jsme neprožili.

Jakub Krejčík vyhlíží možného soupeře na play-off. Budou to Vítkovice? Foto: Petr Kotala.

Poslední kolo před pauzou jste odehráli ve Vítkovicích, což je potenciální soupeř na play-off. Máte v hlavách to, že můžete narazit právě na tohoto soupeře?
Asi ano. Jsme v tabulce vedle sebe, ale člověk si stejně soupeře nevybere. V play-off je to něco jiného, rozhodují detaily, například přesilovky, nasazení a důraz je o level výš, než v základní části extraligy.

Do Komety jste přišel přesně 1. února 2017. Je to tedy něco málo přes rok, co jste poprvé oblékl modrobílý dres. Jak jste spokojený se svým působením?
Jsem spokojený, především díky tomu, že jsem zdravý, což se minulý rok nestalo. V prvním svém zápase za Kometu jsem se zranil a zrovna ve Vítkovicích. Když tam přijedu, hned si to vybavím. Letos mám odehrané všechny zápasy.

V úterý 20. února vás čeká přípravný zápas s týmem Soči. Znáte tento tým z dob svého působení v KHL?
Když jsme tam hráli se Záhřebem, bylo to celkem vyrovnané utkání, nehráli špatně. Věřím však, že je můžeme porazit. Divákům se může po hokeji stýskat, čtrnáct dnů od hokeje se mohli nudit, tak věřím, že se přijdou podívat. Bude to takové zpestření.

Už jste se stihl podívat na nějaký sport v rámci probíhající olympiády v Pchjongčchangu?
Musím se přiznat, že koukám snad na všechno. Jen boby a sáně, to mě úplně neláká. Klobouk dolů před našimi biatlonisty za to, co předvedli. Je to příjemné sledovat a rád bych se přišel podívat do parku na Výstavišti.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál