Kometa vyjela na led. Z hráčů cítím obrovskou chuť do práce, říká Libor Zábranský

Kometa vyjela na led. Z hráčů cítím obrovskou chuť do práce, říká Libor Zábranský
 

B r n o – Bruslení, nabírání kondice. A také zvykání si na brusle. To byl v kostce program prvního oficiálního tréninku Komety na ledě před novou sezónou, který Brňané absolvovali v úterý. „Je obrovská výhoda, že všichni kluci chtějí a nejsou kyselí. Je přirozené, že jsou unavení, bude ještě chvíli trvat, než si navyknou na brusle. Tak je to ale na začátku každé sezóny,“ řekl po zhruba hodinovém tréninku majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

 

Jaký máte z úvodního tréninku na ledě pocit?
Není to jen o pocitu z tréninku na ledě, ale o celé dosavadní přípravě. Kluci na suchu makali, každý měl svůj plán. Všichni si uvědomují, v jakém klubu hrají. Zatím jsme spokojeni.

Můžete přiblížit, co bylo na programu?
Bruslení a nabírání kondice. Snažíme se zařazovat herní prvky, není to o nějakém ježdění pořád dokola. Je obrovská výhoda, že všichni kluci chtějí a nejsou kyselí. Je přirozené, že jsou unavení, bude ještě chvíli trvat, než si navyknou na brusle. Tak je to ale na začátku každé sezóny.

Pomohlo, že jste tréninky na ledě zařazovali už v průběhu suché přípravy?
To chodili hlavně mladší hráči, kteří to potřebují nejvíc. Zkušenější hráči měli volnou ruku, ale kluci chodili i sami. Je vidět, že někteří byli na ledě častěji, nemají třeba problémy s novými bruslemi. Ti, kteří na led nechodili a zvolili jinou přípravu, to určitě doženou.

Na ledě se zatím neobjevili Martin Erat nebo Leoš Čermák…
Martin přiletí příští týden, potřeboval si vyřídit osobní záležitosti v Nashvillu. Leoš ještě doléčuje určité zranění, takže má individuální program. Podobně jako Honza Káňa. Je to bojovník, zranění zápěstí samozřejmě není nic jednoduchého. Řekl jsem mu, že dostane dostatek času a prostoru, aby byl v pořádku. Nebudeme ho do ničeho tlačit. To samé platí o Honzovi Štencelovi.

Jsou aktuálně na programu nějaké změny v kádru?
Vždy říkám, že kádr bude uzavřený v poslední den přestupního termínu. Momentálně o žádných změnách nejednáme. Jsem hrozně rád, že se v podstatě podařilo udržet tým z loňské sezóny pohromadě. Myslím, že má velkou kvalitu, i morální. Doufám, že budeme bavit diváky dobrým hokejem.

Máte představu o brankářské jedničce?
Máme dva špičkové gólmany a rozhodne jejich výkonnost.

Majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský v rozhovoru s obráncem Ondřejem Němcem. Foto: Jiří Grulich.

Jak vypadá situace ohledně Martina Nečase, kterého si v prvním kole draftu NHL vybrala Carolina Hurricanes?
Nad Martinem visí otazník. Podle mých informací udělal v Carolině velký dojem. Na nováčka podepsal zajímavou smlouvu. Myslím, že Carolina s ním má svůj plán, nemyslím si, že by měla záměr poslat Martina sem. Ale to je jen můj názor. Musíme brát také v potaz, že tam Martin určitě absolvuje celý přípravný kemp. Kdyby sem přišel, tak to bude třeba v říjnu, kdy už budeme mít za sebou vstup do soutěže. Proto je situace klem něj ve hvězdách a vůbec si netroufnu odhadnout, jak dopadne. V prvé řadě si myslím, že by si teď měl Martin odpočinout. V loňské sezóně to pro něj byl obrovský zápřah.

V loňské sezóně jste dali v A-týmu včetně Martina Nečase šanci dvanácti hráčům ročníku 1997 a mladším. Budete v tomto trendu pokračovat?
Máme spoustu talentovaných hráčů, ti si to prvé řadě musí zasloužit. V nominaci na srpnový Memoriál Ivana Hlinky máme hráče, které bych rád viděl v přípravných utkáních. Samozřejmě reprezentace je priorita. Věřím, že někteří mladí si přístupem a pracovitostí zaslouží dostat prostor v A-týmu.

Myslím, že kromě mladých hráčů musíme v České republice dávat prostor také mladým trenérům. Ve vedení tréninků se budeme střídat. Věřím, že jak Petr Haken, tak Jirka Horáček mají velkou budoucnost a je potřeba jim dát prostor.

Zkraje srpna se roztočí kolotoč přípravných zápasů, čeká vás také exhibiční utkání proti výběru Martina Havláta v rámci jeho rozlučky s kariérou. Těšíte se?
Když s touto myšlenkou Martin přišel, slíbil jsem, že mu pomůžeme s organizací. Byl jsem strašně rád, že to pro něj můžeme udělat. A že sem přivede takové hvězdy, které už nikdo nemusí nikdy na ledě vidět. Myslím, že zájem o vstupenky je toho důkazem. Je to Martinova rozlučka, hlavně on si to musí užít.

Co očekáváte od premiérové účasti v Lize mistrů?
Máme odpovědnost vůči partnerům, městu, regionu. Týmy, které proti nám v Lize mistrů nastoupí, jsou špičkové. Budeme chtít nastoupit v nejsilnějším možném složení a úspěšně reprezentovat Brno a klub jako takový.

Vnímáte, že o vás bude jako o obhájce titulu zvýšený zájem?
Obrovský zájem byl už o permanentní vstupenky. Vyhráli jsme dvanáctý titul, což byla pro město i region velká událost. Nesmíme dopustit nějakou mistrovskou kocovinu, tlak musíme ustát. Uvědomují si to i hráči, cítím z nich obrovskou chuť do práce.

Na fotografie z prvního oficiálního tréninku Komety na ledě před novou sezónou se můžete podívat zde.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál