Lední medvídě se jmenuje Noria, v brněnské ZOO jej pokřtila tenistka Lucie Šafářová

Lední medvídě se jmenuje Noria, v brněnské ZOO jej pokřtila tenistka Lucie Šafářová
 

B r n o - Medvědice Cora přivedla v závěru roku 2015 na svět nového potomka. Po Nanukovi a Kometě byla v sobotu v brněnské Zoologické zahradě slavnostně pokřtěna malá lední medvědice, která ponese jméno Noria. Jméno z mnoha návrhů vybrala hrdinka Království Komety - tenistka a brněnská rodačka Lucie Šafářová, která se zároveň stala kmotrou mladé medvědí princezny.

 

Jak jistě víte, hokejová Kometa je patronem chovu brněnských ledních medvědů od doby, kdy se narodili Kometa s Nanukem (24. listopadu 2012). Od té doby je také lední medvěd klubovým maskotem.

Jméno Noria navrhla Lenka Skutilová, která vysvětlila proč právě tohle jméno. „Noria je hlavní hrdinka z knížky Strážkyně pramene od finské spisovatelky Emmi Itäranta a její svět podlehl zkáze jménem globální oteplování, podobně jako se to v současnosti děje s životním prostředím ledních medvědů," uvedla Skutilová na facebooku brněnské ZOO.

Krásné sobotní odpoledne nabídlo pro návštěvníky brněnské ZOO pestrý program. Krom samotné návštěvy a prohlídky zvířat bylo k vidění i komentované krmení ledních medvědů a mnoho dalších atrakcí a zábavy pro děti.

Fotografie z dnešního křtu medvíděte naleznete: ZDE.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál