.

Letošní ročník Hokejových víkendů je za námi. Nabídl pestrý program a přilákal mnoho zájemců

Letošní ročník Hokejových víkendů je za námi. Nabídl pestrý program a přilákal mnoho zájemců
 

B r n o – Letošní ročník Hokejových víkendů s Kometou je zdárně za námi. V halách za Lužánkami probíhal již 8. ročník mládežnických kempů, který pod vedením zkušených a profesionálních trenérů Komety nabídl pestrý program. Konkrétně - bruslařské dovednosti, herní činnosti útočné a obranné, jako například vedení a krytí kotouče, různé druhy zakončení, off-ice trénink na suchu. To vše za účasti hokejistů extraligové Komety, například Tomáše Malce, Martina Erata i trenérů extraligového "A" týmu. O tom všem jsme hovořili s trenérem Jiřím Mífkem a koučem gólmanů Jiřím Vybíralem.

 

Těší nás obrovský zájem dětí, říká kouč Jiří Mífek

Pojďme bilancovat, jak probíhal poslední hokejový víkend? Kolik přišlo dětí oproti předešlým týdnům?
Je vidět, že už pomalu začíná doba prázdnin a dovolených. Dětí tento víkend bylo opět hodně, přišlo jich zhruba 80 dětí, několik se jich ale před začátkem víkendu omlouvalo z důvodu dovolených a podobně.

Můžete přiblížit průběh pobytu dětí na ledě?
Už od prvních ročníků je koncept Hokejových víkendů stejný. Podle počtu dětí je určený počet stanovišť na ledě. Během tréninku projdou hráči postupně všemi stanovišti.

Takže si vyzkouší několik různých hokejových dovedností?
Každý Hokejový víkend je vždy zaměřen na něco jiného. Samozřejmě se neustále věnujeme bruslařským dovednostem, které při každém víkendu opakujeme a zdokonalujeme. Stejně tak i vedení a krytí kotouče a zakončení. Zároveň se snažíme zaměřovat i na další prvky, jako jsou osobní souboje, klademe důraz také na provedení zakončení. Na některých víkendech se věnujeme více útočným dovednostem, na jiných zase obranným. Už od úvodního ročníku našich víkendů máme na většině stanovišť dva až tři trenéry, tak abychom mohli děti individuálně opravovat a současně netrpěl průběh cvičení. Současně reagujeme na úroveň hráčů ve skupině a během cvičení měníme podmínky tak, aby hráči neustále museli být ve střehu, dávali pozor a posouvali své hokejové dovednosti.

Jak celkově hodnotíte průběh všech letošních Hokejových víkendů s Kometou?
Příjemně nás překvapila vysoká účast a velký zájem ze strany rodičů a samozřejmě dětí. Na některých víkendech jsme měli i ke stovce dětí. Jeden víkend jsme udělali hned osm stanovišť místo průměrných šesti. Osobně mě těší, když během Hokejových víkendů slyším od rodičů chválu na naše trenéry a celkový program, který dětem připravujeme.

Trenér Jiří Mífek uděluje pokyny mladému hokejistovi. Foto: Vít Novák.

Kluci jsou spokojení, rádi se za námi vrací, potvzuje zájem o Hokejové víkendy trenér brankářů Jiří Vybíral

Jak probíhá pro brankáře takový víkend? Máte na starost ty stejné kluky?
Většinou se ti gólmani vrací. Poslední víkend jich tu bylo 14 a byli rozdělení na poloviny. Býváme na ně 2 nebo 3 trenéři brankářů a jezdíme s nimi po stanovištích. Kontrolujeme je, během cvičení se jim snažíme dávat rady a vést je k co nejlepším výkonům. Myslím si, že jsou spokojení, jelikož se neustále vrací.

Hráči mají stanoviště zaměřené na různé činnosti, ale jak je to s brankáři?
Cvičení na stanovištích bývají většinou pro hráče. Pokud dorazí větší počet gólmanů, uděláme jim stanoviště navíc, kde trénujeme různé způsoby. Ať už střely na lapačku nebo vyrážečku, práci s holí, nebo pilujeme základní dovednosti jako bruslení a různé pohyby pro brankáře.

Jak jsou staří brankáři? Jsou tu spíš starší nebo i mladší kluci?
Ti co se vrací jsou spíše starší. Pokaždé ale přijdou i mladší kluci, takže tu máme většinou druháky až osmáky.

Jaká je pro účastníky Hokejových víkendů možnost zapojení se přímo do Komety, ať už brankáři nebo hráči?
Možnost spolupráce určitě nějaká je. Někteří kluci s námi chodí i na tréninky brankářů, které pořádáme jako Kometa. Člověk si takhle může všimnout šikovného kluka, který poté může potenciálně chytat za Kometu.

Mladí hokejisté naslouchají rad trenérů. Foto: Vít Novák.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál