Loňský Kometa Expres kapitánovi unikl, letos si ho nenechá ujít. Skvělá věc pro fanoušky a děti, říká

B r n o – V loňské sezóně mu vlakový Kometa Expres do Prahy unikl z důvodu zranění, v letošní výpravě do Vítkovic však kapitán Leoš Čermák nebude chybět. V místě svého bývalého působiště navíc odehraje svůj 798. zápas v extralize a z toho 445. v modrobílém dresu. Je jasné, že se mu blíží významné hokejové jubileum, kterého by se měl dočkat v úterním utkání na Spartě. Jak se však brněnský veterán těší a co očekává od nejprve pátečního soupeře?

Jak už bylo zmíněno, pro Leoše Čermáka bude jízda Kometa Expresem premiérou. „V loni jsem nebyl, bude to něco nového. Je to určitě dobrá věc pro fanoušky a děti. Samozřejmě se hodně těším. Na zápasy vlakem jsem jezdil naposledy v Rusku, je to už nějaký pátek. Jezdili jsme většinou přes noc lůžkovými vlaky. Určitě je to pohodlnější forma dopravy, než autobus, kterým jezdíme celou sezónu," říká třebíčský odchovanec.

Čtyřicetiletý útočník odehrál ve Vítkovicích necelých třicet zápasů, tamní prostředí tedy dobře zná. Byl zároveň u zisku stříbrných medailí, šlo o jeho první placku ve sbírce. Od té doby však uplynulo dlouhých sedmnáct let. „Tabulka se pomaličku rozděluje, týmy co jsou nahoře, odskakují, začíná se lámat chleba. Každý zápas je pro nás důležitý, chceme bodovat a odehrát dobré utkání. Věřím, že to i dobré utkání bude, sejdou se dva kvalitní týmy. Našim cílem je dostat se do šestky a v play-off už je to jiná liga. Hlavně se chceme vyhnout předkolu," hlásí Čermák.

Kapitán Leoš Čermák v dresu Komety odehrál za necelých osm let doposud 445 zápasů. Foto: Ivo Dostál.

Hokejisté Komety měli za sebou náročný program, v devíti dnech odehráli před domácím publikem hned pětici zápasů. V tomto týdnu si hráči mohli v úterý lehce odpočinout, ale během dalších dnů do sebe dostávali tvrdé tréninkové dávky. „Krátce jsme si od hokeje oddechli, ale hodně jsme také trénovali. Domácí zápasy měly výhodu v tom, že jsme nemuseli cestovat. Je škoda, že nám nevyšel poslední zápas s Litvínovem. Musíme se koukat dopředu a maximálně dobře se připravit na páteční duel ve Vítkovicích."

Pokud vše půjde podle plánu, Leoše Čermáka v úterním zápase na Spartě čeká 800. utkání v extralize. Nejprve se ovšem bude chtít naplno věnovat duelu s pořadovým číslem 798. „To je slušná porce, úctyhodné číslo. Rád bych to po sezóně oslavil nějakým pěkným úspěchem. Nikdy jsem se nedíval na osobní hledisko, ale na to týmové. To je to nejdůležitější," dodává kapitán Komety.

TOP 5 hráčů Komety s největším počtem startů v ELH

• Leoš Čermák 445 zápasů
  • Tomáš Malec 437 zápasů
  • Jan Hruška 382 zápasů v ELH (+71 zápasů odehrál za Kometu v první lize)