Lukáš Dostál před klíčovým zápasem MS U20: Na čtvrtfinále se těšíme, chceme postoupit

Lukáš Dostál před klíčovým zápasem MS U20: Na čtvrtfinále se těšíme, chceme postoupit
 

V a n c o u v e r/ B r n o – Brněnský rodák a gólman Komety Lukáš Dostál září na MS do 20 let v kanadském Vancouveru. Prozatím odchytal tři zápasy, ve kterých byl výborný, po základních skupinách mu patří druhá příčka ve statistikách maskovaných mužů turnaje. Celý český tým však čeká velmi těžká zkouška a klíčový duel celého mistrovství. Ve čtvrtek ve 2:00 našeho času bude Varaďův soubor bojovat s Američany o postup do semifinále.

 

Čeští hokejisté po výhře 4:0 s Dánskem slavili postup ze skupiny, který se však nerodil lehce. „Mohli jsme dát víc gólů, ale také jsme ten zápas nemuseli zvládnout. Přece jen jsme hráli o hodně. Mám strašnou radost, že jsme to zvládli. Kluci to utkání odmakali," říká Lukáš Dostál přímo z místa dějiště.

Poslední utkání základní skupiny ukázalo, že český tým má stále na čem pracovat. Především časté fauly tým hodně oslabují. „Musíme se vyvarovat oslabení, proti Dánsku jich bylo přece jen trošku víc," zmiňuje možná hlavní nedostatek český gólman. Zejména ve třetí třetině měl až nečekaně hodně práce. „Počítal jsem s tím, že oni budou hrát na brejky. Ale ubránili jsme to, žádný gól z toho nebyl.

Teď už nejen jeho myšlenky směřují k velkému čtvrtfinále. Na opačné straně barikády budou Američané, jeden z nejlepších týmů téhle věkové kategorie. „Půjdeme do toho s tím, že chceme předvést co nejlepší výkon. Abychom postoupili," hlásí odhodlaně.

Klíč je jasný a každý dopředu věděl, že úspěch v podstatě záleží pouze na jediném utkání, které se blíží. „Každý zápas hrajeme na 120 procent, akorát nás trápila koncovka. Dánům jsme dali čtyři góly, což se mimochodem povedlo třeba Rusům. Na čtvrtfinále se těšíme. Uvidíme, jak to bude vypadat. Pokud však chceme postoupit, musíme porazit každého," tvrdí.

Junioři jdou na zámořský výběr, během Nového roku se přestěhovali z Vancouveru do Victorie. „Není to daleko, nemyslím, že by to byl problém. Musíme se co nejlépe připravit," velí Dostál. Hokejisté tomu obětovali byť symbolické novoroční oslavy. „Chtěl bych všem v Česku popřát šťastný nový rok. Jsme moc rádi za podporu a za všechny, kteří se na nás u televize dívají," vzkazuje závěrem.

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál