MS U18: Češi ve třetím zápase nadělili Francii devítku a zajistili si postup do čtvrtfinále!

B r n o / Č e l j a b i n s k – První mise splněna. Čeští hokejisté do 18 let dali na MS v ruském Čeljabinsku zapomenout na úvodní dva nezdary, když prohráli duely se Slovenskem a domácí reprezentací, a duel s Francií zcela ovládli. Výhru 9:2 režírovali komeťáci v reprezentačních barvách. Celý duel odchytal tradičně brankář Lukáš Dostál, v útoku pak řádili útočníci Vojtěch Střondala (1+0), Karel Plášek ml. (2+1) a Adam Gajarský (1+0). Do statistik se zapsal také kapitán týmu a brněnský odchovanec Libor Zábranský ml., a to jednou gólovou nahrávkou. Češi mají nyní postup v kapse, ale ještě je čeká poslední duel ve skupině, a sice proti Finsku 24.4. od 12:30.

Sestava ČR U18: Dostál (Dvořák) – Zábranský, Haš, Klejna, Malík, Doktor, Adámek – Lauko, Pekař, Blümel – Gajarský, Kvasnica, Jeník – Teplý, Střondala, Plášek ml. – Pytlík, Čajka, Kropáček – Sklenář.

Česko U18 - Francie U18 9:2 (1:1, 3:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 8. Střondala (Klejna, Plášek ml.), 29. Plášek ml. (Zábranský, Jeník), 31. Plášek ml. (Střondala), 40. Pekař (Blümel, Lauko), 43. Kvasnica (Lauko, Pekař), 44. Gajarský (Jeník), 48. Blümel (Čajka, Teplý), 49. Kvasnica (Lauko), 55. Pytlík (Teplý, Jeník) – 19. Fabre (Bruche), 27. Dubé.