Martin Nečas po návratu domů: Chci co nejvíc hrát a být platný pro tým

Martin Nečas po návratu domů: Chci co nejvíc hrát a být platný pro tým
 

B r n o – Útočník Martin Nečas hlásí návrat. Do České republiky přiletěl v pondělí večer, v úterý vyrazil na led ve Žďáru nad Sázavou, aby se pomaličku dostal do tempa a osahal si led. Ve středu dopoledne se už hlásil v kabině brněnské Komety, která ho s radostí přijala. Obránce Ondřej Němec mu dokonce půjčil své hokejky, neboť se Nečasovi zatoulaly v Paříži na letišti a čeká na jejich dodání.

 

Martine, jaký je to pro vás návrat do Komety?
Skvělý. Jsem moc rád, že jsem v Kometě. Vrátil jsem se do kabiny, kterou dobře znám, až na Michala Barinku vlastně žádná změna. Je to pro mě emotivní návrat, vrací se mi vzpomínky na loňskou sezónu, na skvělé diváky, na které se moc těším. Chci hrát, snažit se co nejvíc pomoct týmu.

Jak vás přijali spoluhráči v kabině?
Musím říct, že super. Většinu znám, s některými jsem byl v kontaktu. Mám velkou radost, že tady můžu hrát a už se nemůžu dočkat prvního zápasu.

Když bychom zhodnotili časový úsek, kdy jste byl v zámoří, jaké období to pro vás bylo?
Velká zkušenost. Byl jsem překvapený, že jsem se dostal do týmu, viděl NHL a jak to v ní vlastně celé chodí. Zažil jsem desetidenní trip, moc jsem si to užíval. Dohodli jsme se, že nemá cenu, abych hrál sedm minut za zápas. Takže jsem se vrátil do Evropy, abych hrál a měl větší vytíženost. Je to velká výzva a moc se na to těším.

Budete hrát v Kometě pod drobnohledem Caroliny? Očekáváte, že vás tým z NHL bude sledovat?
Určitě. Skaut Caroliny Robert Kron je z Brna, na zápasy chodí. Ve čtvrtek se s ním uvidím, budou mě sledovat. Chci co nejvíc hrát a předvádět nejlepší výkony.

Byl jste trpělivý v čekání na první zápas v NHL? Celkem se váš nástup protahoval, ale nakonec to vyšlo.
Doufal jsem, že mě v týmu nedrží jen proto, abych všechno viděl, osahal si zázemí a další věci. Věřil jsem, že mi dají šanci. Na druhou stranu měli před sezónou podepsané čtyři centry, takže jsem byl překvapený, že jsem tam zůstal i po kempu. Cítil jsem se na něm výborně, styl hry byl dobrý, vyhovoval mi. Tým byl super. Budu se snažit odehrát v Brně co nejlepší sezónu, abych se v Carolině v příští sezóně usadil již od začátku.

Jaké jsou vaše vzpomínky na první utkání v nejslavnější soutěži světa?
Mám je uchované v hlavě, žádnou relikvii z utkání nemám, ale bylo to něco, na co nezapomenu celý život. Byl to celkově těžký zápas, odehrál jsem sedm minut a nebyl v nějakém větším tempu, ale užíval jsem si to. Hned na první střídaní v mé kariéře jsem šel proti Connoru McDavidovi, to byl velký zážitek. Bylo to emotivní, od svých deseti let jsem snil, že si NHL zahraju a sen jsem si splnil. Nezbývá mi nic jiného, než pořádně makat, abych se tam vrátil.

Martin Nečas okusil slavnou NHL v dresu Caroliny. Foto: NHL. com

Jak vlastně dopadlo vhazování mezi vámi a Connorem McDavidem?
Prohrál jsem ho, co k tomu víc říct (smích).

Nervózní normálně nebýváte, ale první zápas v NHL vás asi chladným nenechal, viďte?
Přiznám se, že jsem nervózní byl, ale kluci mi říkali, ať hraju stejně jako v přípravě a jsem v pohodě. Zápas jsme vyhráli, moc času na ledě jsem nebyl, ale i tak mám výborný nezapomenutelný zážitek.

Jaká byla cesta a návrat do České republiky?
Byla velmi náročná. Chtěl jsem se vrátit co nejdřív, abych se připojil k mužstvu. V pondělí jsem strávil sedm hodin na letišti v Paříži, jelikož jiné lety k dispozici nebyly. A ještě mi tam zapomněli hokejky.

Říkáte, že nemáte hokejky, půjčil vám některý ze spoluhráčů svoji?
Vedoucí mužstva pan Železný vytáhl ze skladu hokejky Ondry Němce, má podobné, jako já. Na tréninku budu mít jeho a od čtvrtka už snad budu mít ty svoje (úsměv).

Nějaký časový posun na vás není znát?
Vrátil jsem se v pondělí večer. V úterý si zašel na zimák do Žďáru, projel se na ledě, abych se do toho dostal. Budu se snažit být co nejlépe připraven, abych mohl v pátek nastoupit.

Jaký bude váš nejbližší program?
Zapojím se do ostrého tréninku. Samozřejmě to bude trošku těžší po té pauze, ale věřím, že se do toho dostanu rychle. Bude to takové oživení vzpomínek na loňskou sezónu.

Sledoval jste výkony a výsledky Komety?
Některé zápasy jsem viděl na TV Hokejka. Začátek byl výborný, kluci hráli skvěle, teď se trošku nedařilo, ale v Boleslavi to kluci otočili a doufám, že budeme takhle pokračovat.

Jste připraven v pátek nastoupit?
Rád bych. Měl jsem sice zápasovou pauzu, ale už se do toho dostávám. Projel jsem se v úterý na ledě, dnes mám trénink s Kometou. Doufám, že to bude dobré a nastoupím.

Stihnete se přeorientovat ze zámořského stylu na evropský hokej?
Co jsem si zvykl na styl NHL, už je to něco jiného. Není to tolik fyzický hokej, jak to bývalo dřív. Hraje se hodně technicky, bruslí se, ale neměl by to být problém. Uvidíme v zápase. Na brněnském hřišti jsem hrál odmalička, zvyknu si rychle.

Máte nějaký osobní cíl pro tuto sezónu?
Bojovat s Kometou o nejvyšší příčky a nejlépe zopakovat loňský úspěch. Pomáhat týmu co nejvíc, individuální statistiky neřeším. Chci být platný pro tým.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál