Martin Snášel: Třetí třetinu jsme hráli podle představ a otočit zápas v náš prospěch

B r n o – Brněnská juniorka odehrála v sobotu druhé ze tří utkání v jednom týdnu. Ve městě pod Špilberkem přivítala v souboji o první příčku Žďár nad Sázavou. Hosté byli v úvodu lepším týmem a dostali se do vedení, na které dokázalo Brno reagovat. Na začátku druhé části se dvěma rychlými brankami dostaly Plameny do vedení. Kometa se v utkání nevzdala a manko začala stahovat. Ve třetí třetině se povedlo zásluhou Martina Snášela vyrovnat. Brněnští hráči nakonec zvládli utkání otočit na svou stranu. Definitivní jistotu tří bodů přidal svou druhou brankou v zápase Martin Snášel, jenž v létě přestoupil do Komety z Warrioru. Právě dvougólový střelec hodnotil vydařené utkání.

V sobotním poledni se střetly dva nejlepší celky skupiny C. Kometa přivítala na svém ledě Žďár nad Sázavou. Hned v úvodu se mohla vedení ujmout Kometa, ta však přesilovou hru nevyužila. Následně začali hrozit hosté, kteří nejdříve nevyužili přečíslení dva na jednoho, ale následnou přesilovou hru již ano. „Začátek zápasu nebyl z naší strany dobrý,“ přiznává Martin Snášel. Kometa postupem třetiny zvyšovala tempo a vynutila si trestné střílení. To proměnil střelou nad beton Adam Popelka. Stejný hráč mohl ještě v první třetině otočit zápas ve prospěch domácích, ale dorážku do prázdné brány zastavil Radosta svou holí. „Po první třetině nebyli trenéři spokojení a o přestávce byl v kabině vítr,“ prozrazuje brněnský útočník.

Druhá třetina však pro Brno nezačala vůbec dobře. Hned v první minutě se Plamenům povedlo vsítit dvě branky. „Vůbec nevím, co se tam stalo. Zřejmě to byl náš zkrat,“ popisuje hrůznou minutu Snášel. Modrobílí se z nepříznivé situace dokázali oklepat a do konce druhé třetiny vstřelit kontaktní branku, o kterou se postaral Jakub Malý. „Po druhé třetině jsme si řekli, že musíme lépe bruslit a vstřelit branku, což se ve třetí třetině povedlo,“ těší šestnáctiletého forvarda.

Třetí třetina se Kometě opravdu povedla. Soupeře do mnoha šancí nepustila a osm minut před koncem se dočkala vyrovnání, jenž zařídil právě Martin Snášel. „Byl to pro mě jednoduchý gól. Hostujícímu brankáři vypadl puk, tak jsem jej dojel a dorazil,“ prozrazuje střelec vyrovnávací branky. O tři minuty později Brňané otočili vývoj na svou stranu, když se trefil Jan Holemý. Definitivní pojistku přidal svou druhou brankou v utkání Martin Snášel, jenž se zápisného do klubové kasy nebojí – „zápisné platit určitě nebudu (smích).“ Již v neděli odehraje Kometa utkání proti Salcburku a dvoubrankový střelec prozradil, jak se na rakouského soupeře připraví. „Dám si sprchu, nějaké dobré jídlo a v neděli na ně zase vlétneme.“

Martin Snášel v minulé sezóně nastupoval za Warriors Brno, kde odehrál třicet čtyři utkání, ve kterých si připsal 36 kanadských bodů (21+15). „Kometa se mi líbí. Je to mnohem lepší než na Warrioru. Tady je nesrovnatelně lepší zázemí a jsem zde spokojen,“ chválí si Snášel. Dobrou formu si Snášel přenesl i do Komety. V osmi zápasech vstřelil dvě branky a na další tři přihrál. Pohodu v týmu dosvědčuje Snášel svým rychlým přijetím do kabiny. „Kluci jsou parádní, je tady hodně zábavy.“

Dnes v 18:00 | Muži
Frölunda Indians