.

Mít co nejvíc energie na vrchol sezóny, přeje si před koncem základní části Tomáš Vondráček

B r n o – Útočník Tomáš Vondráček se po návratu z Pardubic zabydlel ve čtvrté formaci po boku kapitána Leoše Čermáka a Martina Dočekala. „Třebíčská" trojice patří k velmi platným hráčům na oslabení a do defenzivy. A jak sám Vondráček přiznává, bylo potřeba si odpočinout a zároveň v reprezentační přestávce nabrat nové síly na závěrečnou fázi sezóny. „Přiznám se, že mě po pár dnech trénování bolí nohy, ale je to potřeba," říká hráč, který v pátek oslaví sedmadvacáté narozeniny.

Po dovolené jste zpátky na ledě. Jak náročné jsou tréninkové dávky?
Měli jsme pět dnů volno, což nebývá v sezóně obvyklé. Přiznám se, že mě po pár dnech trénování bolí nohy, ale je to potřeba. Trénujeme hodně, jsme s kondičním trenérem Milošem Pecou pořád v posilovně a doháníme kondici. Musíme nabrat sílu na play-off a být co nejlépe připraveni. Mít zkrátka co nejvíc energie na zbytek sezóny, která bude doufám ještě dlouhá.

Berete olympijskou pauzu jako výhodu v tom, že se dá odpočinout a zároveň potrénovat?
V sezóně jdou tréninky rychle po sobě, někdy se hraje obden, takže není až tak mnoho času. Reprezentační přestávka je výhodná v tom, že se dá dobrat kondice a naberou se sily.

Cítil jste se i sám na sobě, že potřeba dobít baterky?
Určitě ano. Leden byl hrozně náročný, hrálo se prakticky pořád. Skoro žádné volno nebylo a už toho bylo dost. Pauza přišla vhod. Pracujeme naplno a připravujeme se na další zápasy, které nás čekají.

Tomáš Vondráček a jeho radost po vstřelené brance. Foto: Jiří Grulich.

V přípravném období čeká Kometu utkání s týmem KHL - Soči. Jaká to může být konfrontace?
Můžeme si porovnat obě soutěže, i když nevím, kolik hráčů mají na olympiádě. U nás to jsou tři, u nich přesně nevím, ale nějaký rozdíl by to i tak ukázat mohlo. Zápas to může být zajímavý a ukáže se, jak na tom obě mužstva jsou. Dlouho jsme nehráli, bude to kvalitní příprava před závěrem základní části.

Blíží se konec základní části, berete poslední zápasy před play-off jako generálku? Hlavně se dostat do dobré formy?
Přesně tak. Teď už nemusíme hrát do posledního zápasu o play-off, jako v loni. Letos ho máme jisté s předstihem a můžeme se na něj připravit. Poslední kola jsou o tom, abychom si zvedli sebevědomí, nabrali co nejlepší formu na nejdůležitější část sezóny. Také jde ještě o to, jestli začneme doma, nebo venku.

Jak se vy osobně cítíte na ledě v „třebíčské“ formaci Dočekal, Čermák, Vondráček?
Nemusel jsem si na kluky zvykat, znám je už z Třebíče. Je super, že jsme sehraní a můžeme spolu zase hrát. Před zápasem něco řekneme, domluvíme se a snažíme se to plnit.

Máte už v hlavě soupeře pro play-off? Mohou to být Vítkovice, které se vám letos podařilo třikrát porazit.
Zatím jsme to nějak zvlášť nerozebírali. Je na to čas a člověk si stejně soupeře nevybere. Každý tým je silný.

Pokud to však budou přeci jen Vítkovice, jak se vám proti nim dařilo v dresu Plzně nebo Pardubic?
Přiznám se, že se mi proti nim hraje nejhůř, protože mají dobře zformovaný tým, propracovaný systém, trenéra, který je s nimi už delší dobu. Před letoškem posílili a je to vidět. Mohou být v play-off hrozně nebezpečným týmem.

Na obsáhlý rozhovor s Tomášem Vondráčkem o návratu do Komety, letošních ambicích nebo o tom, čemu se brněnský útočník rád věnuje ve volném čase, si můžete přečíst v připravovaném vydání Kometa novin!