Mládež jde znovu do akce. Dorost začne doma, junioři dvakrát vyzvou Salcburk

B r n o – Sportu zdar, hokeji zvlášť! S touto větou se znovu budete setkávat po dobu dalších měsíců. Léto končí a napříč celou Evropou startují hokejové soutěže. Začala Kontinentální hokejová liga, hokejová Liga mistrů a do akce se tento týden vrhnou i mládežnické výběry v České republice. Po letní pauze se modrobílí mladí talenti opět vrhnou do zápasového režimu. Ve čtvrtek vypukne první zápas juniorů Komety v Salcburku. Dorost v sobotu doma přivítá tradičního soupeře z Havlíčkova Brodu a hned z kraje sezóny se bude bojovat a o velice důležité body.

Juniorka do nové sezóny vstoupí dvojzápasem s domácím Salcburkem

Juniorka již tento týden naskočí do pravidelného zápasového rytmu a okusí první duely juniorské extraligy nového formátu. Junioři odcestují do rakouského Salcburku. Modrobílí se utkají s finalistou loňského staršího dorostu hned dvakrát. Poprvé změří síly ve čtvrtek v podvečer. Odveta je na programu hned v pátek dopoledne jakožto předehrávka 16. kola, kde bude moci poražený napravit zaváhání z předchozího dne. Junioři si z venkovního tripu můžou pod Špilberk přivést dokonce osm bodů. Nový formát extraligy totiž zavedl prodloužení či následné nájezdy po základní hrací době bez ohledu na výsledek. Bude se pak hrát o další, bonusový bod. V případě výhry celku za tři body může v následném prodloužení získat i čtvrtý, bonusový bod.

1. kolo DHL Extraligy juniorů
6.9. 2018
17:40 hod.
EC Red Bull Salzburg HC Kometa Brno YSG Salzburg, Eisarena Salzburg
16. kolo DHL Extraligy juniorů
7.9. 2018
11:00 hod.
EC Red Bull Salzburg HC Kometa Brno YSG Salzburg, Eisarena Salzburg

Dorost se poprvé v sezóně představí doma. Vyzve Havlíčkův Brod

Od nové sezóny se nedělí dorost na mladší a starší, ale je sjednocen v jednu soutěž. Dorostencům Komety začne nová sezóna v sobotu, kdy vyjedou na led do prvního soutěžního utkání. Doma si to rozdají s Havlíčkovým Brodem, což je pro Kometu tradiční a též velice nepříjemný celek.

1. kolo ELIOD Extraligy dorostu
8. 9. 2018